ASUS ROG to marka, którą zna każdy z graczy. Teraz firma wprowadzi na rynek nowe modele laptopów, które można będzie z powodzeniem wykorzystywać do grania, ale także i oczywiście do pracy. Charakteryzują się tym, że oprócz niezwykłego wyglądu, mają także bardzo dobre podzespoły. 2021 rok będzie stał pod znakiem mniejszych, ale za to szybszych sprzętów. Postawiono bowiem na wydajność oraz mobilność.

ASUS ROG na CES 2021

Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE
Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE

Nowe, przeprojektowane wiatraki, lepsze chłodzenie i mniejszy hałas. To wszystko ma pojawić się w nowych laptopach ASUS ROG na 2021 rok. Wszystko po to, by użytkownicy sprzętów mogli grać bez konieczności ciągłego martwienia się tym, jak głośno pracują ich sprzęty. Firma co roku poprawia wydajność swoich wiatraków, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Do tego dojdą także nowe klawiatury optyczno-mechaniczne oraz mniejsze obudowy przy zachowaniu tych samym przekątnych ekranu. Nie zabrakło także mocnych procesorów oraz kart graficznych, czyli ma być szybko, wydajnie i przede wszystkim wygodnie. To ostatnie pasuje chyba najbardziej do jednego z ciekawszych modeli, który został zaprezentowany, a mianowicie ASUS Zephyrus Duo 15 SE.

ASUS Zephyrus Duo 15 SE

Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE
Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE

Mówimy tutaj o urządzeniu, które wyposażono w dwa wyświetlacze, a jeden z nich jest dodatkowo „uchylny”. Umieszczony nad klawiaturą może odchylać się w stronę użytkownika, a tym samym zapewniać dodatkową wentylację samego laptopa. Takie rozwiązanie pozwala na jednoczesne granie i podgląd streamingów czy tak naprawdę to, co użytkownik sobie tylko wymyśli. Dodatkowy ekran IPS nazywa się ScreenPad Plus i ma przekątną 14,1 cala (rozdzielczość FHD/UHD, odświeżanie 60 Hz). Normalny wyświetlacz IPS ma już przekątną 15,6 cala i może oferować rozdzielczość 4K i odświeżanie do 120 Hz. Odświeżanie 300 Hz pojawi się przy wersji ekranu z rozdzielczością FHD.

Zobacz też: Co ciekawego na CES 2021 zaprezentowało Lenovo?

Nie zabrakło także mocnych podzespołów. Asus Zephyrus Duo 15 SE wyposażony został w procesor AMD Ryzen 9 5900HX oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080. Do tego dochodzi jeszcze 16 GB RAM (DDR4), ale można też dołożyć więcej RAM-u jeżeli ktoś będzie potrzebował. Obudowa została wykonana została ze stopów magnezu oraz aluminium, a sam sprzęt waży około 2,4 kg. Bateria o pojemności 90 Wh ma wystarczyć na długo, a przy tym będzie można ją szybko naładować (50% w pół godziny). Na pokładzie znalazły się jeszcze 4 głośniki, a sprzęt jest kompatybilny z Dolby Atmos i obsługuje Wi-Fi 6.

ASUS Flow X13

Asus Flow X13
Asus Flow X13

To pierwszy tego typu sprzęt w portfolio ASUS ROG i także początek całkiem nowej serii urządzeń. Mówimy tutaj o mniejszych wymiarach, ale maksymalnej wydajności. Flow X13 wyposażony został w zawiasy 360 stopni, więc można z niego korzystać także jak z tabletu. Ze sprzętem kompatybilny jest także rysik ASUS Pen, a to oznacza, że laptop 2-in-1 z powodzeniem można będzie wykorzystywać do pracy i rozrywki, a nie tylko gier. 13,4-calowy ekran IPS ma proporcje wyświetlania obrazu 16:10 i pojawi się wersja z odświeżaniem 120 Hz. Maksymalna konfiguracja zakłada procesor AMD Ryzen 9 5980HS oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 1650, a do tego jeszcze 16 GB RAM. Nie mogło zabraknąć podświetlanej klawiatury, Wi-Fi 6 czy Dolby Atmos. Flow X13 ma zaledwie 15,8 mm grubości i waży około 1,3 kg.

Asus XG Mobile
Asus XG Mobile

Razem z ASUS Flow X13 pojawi się także zewnętrzna karta graficzna ROG XG Mobile, gdzie będzie można mieć maksymalnie GeForce RTX 3080. Ma to w znacznym stopniu poprawiać wydajność i tak już mocnego laptopa. Zewnętrzna karta XG Mobile jest podłączana bezpośrednio do procesora za pośrednictwem interfejsu PCIe 3.0 x8.

ASUS ROG Strix SCAR

Asus ROG Strix SCAR
Asus ROG Strix SCAR

Na rynku pojawią się także nowe laptopy gamingowe Strix SCAR, gdzie po raz pierwszy pojawi się klawiatura optyczno-mechaniczna. Dwa nowe urządzenia (15,6 oraz 17,3 cala) będą wyposażone w najnowsze procesory od AMD Ryzen 9 5900HX i karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-P. Oczywiście sprzęty dostępne będą w różnych konfiguracjach, ale każda z nich ma zagwarantować wydajność na najwyższym poziomie.

Nie zabraknie także wersji ASUS ROG Strix G15 i G17, gdzie w maksymalnej konfiguracji pojawi się  procesor Ryzen 9 5900HX oraz NVIDIA GeForce RTX 3070. Do tego dojdzie jeszcze 32 GB pamięci i dysk SSD o maksymalnej pojemności do 1 TB. Wszystko w bardziej mobilnych obudowach i stworzone tak, by maksymalizować wydajność. Sprzętów możemy spodziewać się już w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: ASUS

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.