Disney i skok na kasę, czyli mały problem z dużą ceną

2 minuty czytania
Komentarze
DuckTales-Remastered

 
Do Sklepu Play trafiła gra od Disney’a będąca odświeżoną wersją kultowego, 8-bitowego tytułu sprzed wielu lat. Kacze Opowieści to tytuł powstały na kanwie popularnego w latach 90-tych serialu animowanego. Seria oparta na komiksach Carla Barksa wciąż jest wspominana z sentymentem przez wiele osób. Za 2 lata Disney planuje wznowić emisję serialu i uraczyć nas nowymi odcinkami o przygodach znanych kaczek.

DuckTales-Remastered-screenshot-2

 
„DuckTales: Remastered” to gra zapewniająca świetną zabawę i powrót do korzeni dla fanów platformówek. Grafika została w znaczny sposób poprawiona i dzięki temu tytuł wygląda doskonale. Fabuła również prezentuje się ciekawie, bo jako Sknerus McKwacz poszukujemy starożytnych artefaktów w najdalszych zakątkach świata. W tle usłyszymy osoby, które użyczały głosów postaciom z serialu, co pozwala czuć, że mamy do czynienia z prawdziwymi Kaczymi Opowieściami.

 
Wszystko byłoby idealnie gdyby nie jeden, mały szkopuł. Grę możemy zakupić w cenie prawie 50 złotych, co jest nieprawdopodobną kwotą jak za taki tytuł. Niby wszystko zostało dopracowane i autorzy przyłożyli się do pracy, ale Disney nie powinien wciskać nam tak drogiej produkcji. Czy Kacze Opowieści dorównują dużo tańszemu Baldur’s Gate lub nawet Final Fantasy? Nie wydaje mi się. Disney powinien sprzedawać grę w rozsądnej cenie, którą mógłby nieco podnieść po osiągnięciu dobrych wyników sprzedaży. A teraz ani ja ani wielu potencjalnych zainteresowanych nie wypróbuje interesującego tytułu z oczywistych względów. Panowie z Disney’a, z całym szacunkiem, ale robicie to źle, bo pazerność nie popłaca!

Link do pobrania gry ze Sklepu Play

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ly3DUGc6-yM[/youtube]

Źródło: Google Play

Motyw