Nie będzie premiery Samsunga Galaxy S III na MWC 2012

Newsy

samsung

To, że najnowszy model Samsunga z serii Galaxy S zostanie zaprezentowany na zbliżającej się konferencji Mobile World Congress wydawało się niemal pewne. Jak się jednak okazuje Galaxy S III nie pojawi się w tym miesiącu w Hiszpanii. Dlaczego? Wiele wyjaśnia ta wypowiedź udzielona przez przedstawiciela koreańskiego producenta dla portalu Tech Radar:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

„Samsung is looking forward to introducing and demonstrating exciting new mobile products at Mobile World Congress 2012.

The successor to the Galaxy S2 smartphone will be unveiled at a separate Samsung-hosted event in the first half of the year, closer to commercial availability of the product.”

Jak się zatem okazuje Samsung chce uniknąć sytuacji, która miała miejsce w poprzednim roku. Zapowiedziany wówczas na MWC 2011 (w połowie lutego) smartfon Galaxy S II trafił do sprzedaży w USA dopiero na przełomie września i października. Okres między oficjalną zapowiedzią, a wypuszczeniem urządzenia na rynek trwał zatem ponad 7 miesięcy. Ta sytuacja oraz fakt, iż użytkownicy z Azji i Europy otrzymali S II dużo wcześniej mogła, zdaniem serwisu Androinica, przyczynić się do zmniejszenia liczby sprzedanych urządzeń. Zniecierpliwieni klienci nie chcąc już dalej czekać, decydowali się na mający premierę w niedługim czasie po oficjalnej zapowiedzi sprzęt konkurencji.

samsung_sii

Trudno w tej chwili stwierdzić jednoznacznie, czy obrana przez koreańskiego producenta strategia polegająca na wstrzymaniu się z publikacją wszelkich informacji o S III do momentu, aż będzie on bliski wypuszczenia na rynek okaże się słuszna. Zweryfikują ją bowiem dopiero wyniki sprzedaży.

Mimo to zapytam: Waszym zdaniem Samsung postępuje słusznie?

źródło: androinica.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x