cyanogenmod

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 

Cyanogen, jeden z najbardziej uwielbianych deweloperów sceny Android może mieć kłopoty. Dostał on wiadomość od Google z prośbą o zaprzestanie umieszczania aplikacji Google, które mają zamknięty kod. Szczegółów nie znamy, ale wygląda na to, że Google nie jest zadowolone z dotychczasowej pracy Cyanogena. Warto dodać, że jego ROM jest aktualnie najbardziej popularny i zdobył serca około 30 tys. użytkowników.

 

Fragment z chatu, który wyciekł do internetu:

 

chat_cyanogen

 

Tłumaczenie:

Google właśnie się do mnie zwróciło z prośbą o zaniechanie. Cuanogen najprawdopodobniej umrze. Nawiązałem z nimi rozmowę. Nie, im chodzi konkretnie o aplikacje z zamkniętym kodem. I że nie mam prawa ich rozpowszechniać. Moim argumentem jest fakt, że dystrybutuję je tylko na telefony Google, które mają licencję na te aplikacje. Więc zobaczymy co powiedzą. Być może uda się dojść do porozumienia. Mapy, Market, Gtalk, Gmail, YouTube.

 

Miejmy nadzieję, że obie strony wypracują jakiś kompromis. Wielu ludzi miało okazję używać romów Cyanogena i przekonać się, że są po prostu świetne. Jeśli chcecie wyrazić aprobatę dla niezliczonej ilości godzin jakie Cyanogen poświęcił ulepszaniu platformy Android, zawsze możecie odwiedzić jego stronę i dokonać dotacji.

 

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum
Jacek Niesobski