Charakterystyczny kształt telefonów tylko dla Android OS?

Newsy

htc-hero-4

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jeśli kiedyś podsłuchasz rozmowę o telefonach komórkowych i ktoś będzie wspominał o „podbródku”, możesz być pewien że chodzi o telefony z Androidem. Co prawda pierwszy telefon, czyli HTC G1 nie wypadł w tym najlepiej, gdyż jego skos jest bardzo obły. Ale już przy Hero sytuacja ma się zupełnie odmiennie, ma mocno zakrzywiony, twardy „podbródek” i ma to stać się cechą charakterystyczną telefonów z Androidem na pokładzie. Taki komentarz wyszedł z ust Pana Zellwegera, człowieka odpowiedzialnego za design telefonów HTC.

 

Telefony z Windows Mobile będą ukazywały się w czarnym, błyszczącym wykończeniu, by zadowolić profesjonalistów, natomiast telefony na Androidzie będą prezentować się z zabawnym zakrzywieniem na dole. Te cechy charakterystyczne będą odseparowane.

 

Ze słów Pana Zellwegera wynika, że nie ujrzymy telefonów z Windowsem Mobile na pokładzie, cechujących się charakterystycznym „podbródkiem”. Nowsze wersje telefonów z Androidem jak np. wersja Hero dla Sprint lub HTC Tattoo nie mają tego znaku rozpoznawczego, lecz Zellweger twierdzi, że może on wrócić w przyszłych modelach.

 

Podsumowując nie oznacza to, że każdy telefon na Androidzie będzie miał zakrzywienie, ale na pewno oznacza to, że nie będzie telefonów z WM i „podbródkiem”. Z drugiej strony jeśli w przyszłości będą się ukazywały jakieś przecieki nowych telefonów będzie nam łatwiej rozpoznać czy chodzi o Androida, czy nie – prawda?

 

Skomentuj na Polskim Android Forum


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x