Huawei w smartfonowej ofensywie

1 minuta czytania
Komentarze
huawei-logo

Podczas gdy targi CES 2012 już za nami, trwa azjatycka ofensywa na rynek telefonów z systemem Android. Kolejne modele z Zielonym OS’em zostały właśnie zapowiedziane przez chiński koncern Huawei.

Pierwsze kroki na obcych rynkach nie były dla tej firmy zbyt łatwe –  dość wspomnieć o klapie jaką zaliczył Huawei U8500, którego można było poznać w akcji „Testuj smartfona”, organizowanej przez Play. Jednak gdy na targach CES producent ten zaprezentował urządzenie Ascend P1S, ze świetną specyfikacją, na moment przestało się mówić o Huawei tylko w kontekście tanich i słabych telefonów. Chińczycy postanowili kuć żelazo póki gorące i zapowiedzieli dwa następne high-endowe urządzenia.

huawei-ascend-p1-s

Jak zapewnił jeden z członków firmy, Richard Yu, nowe smartfony z linii Diamond zostaną pokazane światu na MWC w Barcelonie, i mają one według niego przenieść użytkownika na nowy poziom wydajności. W sklepach pojawią się prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia.

Nieznana pozostaje cena i dokładna specyfikacja zapowiedzianych telefonów. Mając jednak na uwadze słowa Yu, możemy spekulować o 2 GB pamięci RAM i oczywiście o Androidzie 4.0 w standardzie. Niewykluczone jest także wykorzystanie czterordzeniowego procesora.

Chińskie smartfony z Androidem oferują nierzadko bardzo dobre podzespoły i niskie ceny, chociaż jakość ich wykonania czasami jest dyskusyjna. Niedługo przekonamy się, czy użytkownicy zdecydują się zaufać chińskiemu producentowi, zwłaszcza po niewątpliwej wtopie z modelem U8500. Ciekawe jest także, jaka będzie odpowiedź firmy ZTE, która wydaje się być głównym konkurentem dla Huawei jeśli chodzi o Chiny.

źródło: androinica

Motyw