Huawei w smartfonowej ofensywie

Newsy

huawei-logo

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Podczas gdy targi CES 2012 już za nami, trwa azjatycka ofensywa na rynek telefonów z systemem Android. Kolejne modele z Zielonym OS’em zostały właśnie zapowiedziane przez chiński koncern Huawei.

Pierwsze kroki na obcych rynkach nie były dla tej firmy zbyt łatwe –  dość wspomnieć o klapie jaką zaliczył Huawei U8500, którego można było poznać w akcji „Testuj smartfona”, organizowanej przez Play. Jednak gdy na targach CES producent ten zaprezentował urządzenie Ascend P1S, ze świetną specyfikacją, na moment przestało się mówić o Huawei tylko w kontekście tanich i słabych telefonów. Chińczycy postanowili kuć żelazo póki gorące i zapowiedzieli dwa następne high-endowe urządzenia.

huawei-ascend-p1-s

Jak zapewnił jeden z członków firmy, Richard Yu, nowe smartfony z linii Diamond zostaną pokazane światu na MWC w Barcelonie, i mają one według niego przenieść użytkownika na nowy poziom wydajności. W sklepach pojawią się prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia.

Nieznana pozostaje cena i dokładna specyfikacja zapowiedzianych telefonów. Mając jednak na uwadze słowa Yu, możemy spekulować o 2 GB pamięci RAM i oczywiście o Androidzie 4.0 w standardzie. Niewykluczone jest także wykorzystanie czterordzeniowego procesora.

Chińskie smartfony z Androidem oferują nierzadko bardzo dobre podzespoły i niskie ceny, chociaż jakość ich wykonania czasami jest dyskusyjna. Niedługo przekonamy się, czy użytkownicy zdecydują się zaufać chińskiemu producentowi, zwłaszcza po niewątpliwej wtopie z modelem U8500. Ciekawe jest także, jaka będzie odpowiedź firmy ZTE, która wydaje się być głównym konkurentem dla Huawei jeśli chodzi o Chiny.

źródło: androinica


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x