LG-X3
Ostatnie targi CES 2012 przyniosły wiele ciekawych premier w kategorii urządzeń z systemem Android. Największe zainteresowanie wzbudziły produkty, które były wyposażone w czterordzeniowe procesory. LG za sprawą modelu X3 zamierza pokazać wszystkim, że nadal pozostaje liczącym się producentem smartfonów z Androidem.

LG jest producentem, który teoretycznie ma bardzo duże zaplecze i możliwości, aby tworzyć nowoczesne smartfony, będące w stanie konkurować z innymi urządzeniami. Z wielu powodów tak się jednak nie stało. Ogólnego wizerunku marki nie poprawiają poważne opóźnienia w kwestii przygotowania aktualizacji kolejnych wersji Androida.

Skupmy się jednak na tym, co najprawdopodobniej zobaczymy już na najbliższych targach MWC. Do sieci trafiło zdjęcie wraz z parametrami technicznymi, które dotyczą nowego high-endowego smartfona stworzonego przez koncern LG. Konfiguracja sprzętowa wskazuje na to, że może być całkiem ciekawie.

Przede wszystkim, X3 został wyposażony w 4-rdzeniowy procesor (układ Nvidia Tegra 3), duży ekran o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. LG zastosowało również aparat z matrycą 8 Mpx i kamerę do rozmów wideo (1,2 Mpx), a wbudowana pamięć jest w stanie pomieścić do 16 GB danych.

Ponadto LG X3 obsługuje HSPA+, NFC i Bluetooth 4.0. Z racji wykorzystania dość dużego ekranu, konieczne stało się zastosowanie baterii o pojemności 2000 mAh. Z nieoficjalnych informacji wynika, że producent od początku postawił na Androida 4.0, w efekcie użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup tego urządzenia, nie będą musieli oczekiwać na aktualizację ze strony LG.

Dwie najbardziej interesujące kwestie – data dostępności w poszczególnych krajach i cena nie są jeszcze znane. LG X3 ma jednak trafić do sprzedaży w drugim lub trzecim kwartale tego roku – użytkownicy z Polski dość tradycyjnie będą musieli poczekać na premierę tego urządzenia na naszym rynku.

LG X3 możemy potraktować jako zapowiedź tego, co będzie się działo w trakcie nadchodzących targów Mobile World Congress 2012 – do tego czasu najprawdopodobniej pojawi się więcej szczegółów dotyczących nowych smartfonów i tabletów z systemem Android.

źródło: pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula