Dziś w nocy miał miejsce start misji SpaceX Crew-1, który został przełożony z soboty ze względu na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe. Ta pierwsza od niemal 10 lat misja załogowa NASA startująca z amerykańskiej ziemi nie jest jednak wszystkim, co listopad ma nam do zaoferowania. Mimo że połowę miesiąca mamy już za sobą to czekają nas jeszcze cztery inne starty rakiet. Można więc powiedzieć, że jest to najbardziej wystrzałowy miesiąc 2020 roku. Bo wiecie, rakiety…

Listopadowe starty rakiet

Listopadowe starty rakiet

Dam wam chwilę na powstrzymanie dzikiego wybuchu śmiechu i przejdziemy dalej, tym razem już znacznie poważniej. Pierwotne plany zakładały start czterech rakiet w ciągu czterech dni. Jednak plany te nie doszły do skutku. Na szczęście opóźnienia nie są zbyt wielkie, więc i tak powinno się to zamknąć jeszcze dziś w nocy. Oczywiście o ile nie nastąpił żadne niespodziewane utrudnienia. Start rakiety SpaceX mamy już za sobą. Podobnie sytuacja ma się ze startem rakiety NROL-101. Misja ta wystartowała dzięki rakiecie nośnej Atlas V wystrzelonej z Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie.

Przejdźmy do tych, na które wciąż czekamy. Kolejna misja to start rakiety Vega wystrzelonej przez Arianespace. Ta ma wystartować dziś w nocy. Ostatnim lotem kosmicznym z tej czwórki będzie start rakiety od Rocket Lab. Ta ma wystrzelić rakietę o dość poetyckiej nazwie Return to Sender z Nowej Zelandii. W ramach tej misji 30 satelitów zostanie umieszczonych na orbicie. Start ten jest obecnie zaplanowany na 19 listopada. To właśnie podczas tej misji wystrzelony w kosmos zostanie krasnal ogrodowy szefa Valve.

Zobacz też: Orange podsumowuje III kwartał 2020 – dobre wyniki światłowodu i usług mobilnych

Oczywiście ta czwórka to jedynie przedsmak listopada. W tym miesiącu SpaceX ma wysłać jeszcze misję NROL-108 dla Narodowego Biura Rozpoznania USA. Ta ma mieć miejsce 18 listopada. Kolejną misją firmy Elona Muska jest wystrzelenie satelity Sentinel 6 Michaela Freilicha do obserwacji Ziemi. Ta została zaplanowana na 21 listopada. Chociaż co do tych dwóch ostatnich nie mamy pewności czy nie zostaną przełożone. Wszystko przez złą pogodę.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.