shield nvidia

Zagramy na Androidzie w Crysis 3 w rozdzielczości 4K!

1 minuta czytania
Komentarze
shield nvidia

Czołowy producent kart graficznych kolejny raz próbuje swoich sił na rynku wirtualnej rozrywki. Jego tablet nie zdobył zadowalającej popularności, czy więc konsola ma szansę się wybić i zdobyć rzeszę fanów? Już w maju przyjdzie nam się przekonać na co stać Nvidia Shield.

Na plus przede wszystkim zasługuje nietypowy design oraz wykonanie z jednego odlewu aluminium – coraz częściej elektronika pełni oprócz użytkowej, rolę ozdobną w naszych domach. Najistotniejszy jest jednak nie wygląd, a to jakie możliwości daje nam to urządzenie. Sercem Shield jest układ Nvidia Tegra X1 z 256-cio rdzeniowym GPU, 3GB RAM oraz 16GB wbudowanej pamięci, którą można rozbudować kartą MicroSD o rozmiarze nawet 128GB. Otrzymamy także wsparcie dla wideo o rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę oraz dźwięku 7.1 i 5.1 przez HDMI.

shield nvidia

Specyfikacja brzmi obiecująco, jednak jak to przekłada się na praktykę? Producent twierdzi, że na jego konsoli jesteśmy w stanie uruchomić.. Crysis 3 w multiplayerze! Wraz z premierą urządzenia dostępnych ma być ponad 50 gier, w tym klasyki jak na przykład Half Life 2, Borderlands oraz Doom 3 w 60 klatkach na sekundę.

Sprawa wygląda o tyle ciekawie, że zapowiedziana cena wydaje się naprawdę atrakcyjna – wyniesie 199 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki powinniśmy się spodziewać ceny w granicy 900 zł z VAT. Co wy na to?


źródło: Android Central

Motyw