ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
shield nvidia

Zagramy na Androidzie w Crysis 3 w rozdzielczości 4K!

Autor: Radosław Madecki Kategoria: Newsy
shield nvidia

Czołowy producent kart graficznych kolejny raz próbuje swoich sił na rynku wirtualnej rozrywki. Jego tablet nie zdobył zadowalającej popularności, czy więc konsola ma szansę się wybić i zdobyć rzeszę fanów? Już w maju przyjdzie nam się przekonać na co stać Nvidia Shield.

Na plus przede wszystkim zasługuje nietypowy design oraz wykonanie z jednego odlewu aluminium – coraz częściej elektronika pełni oprócz użytkowej, rolę ozdobną w naszych domach. Najistotniejszy jest jednak nie wygląd, a to jakie możliwości daje nam to urządzenie. Sercem Shield jest układ Nvidia Tegra X1 z 256-cio rdzeniowym GPU, 3GB RAM oraz 16GB wbudowanej pamięci, którą można rozbudować kartą MicroSD o rozmiarze nawet 128GB. Otrzymamy także wsparcie dla wideo o rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę oraz dźwięku 7.1 i 5.1 przez HDMI.

shield nvidia

Specyfikacja brzmi obiecująco, jednak jak to przekłada się na praktykę? Producent twierdzi, że na jego konsoli jesteśmy w stanie uruchomić.. Crysis 3 w multiplayerze! Wraz z premierą urządzenia dostępnych ma być ponad 50 gier, w tym klasyki jak na przykład Half Life 2, Borderlands oraz Doom 3 w 60 klatkach na sekundę.

Sprawa wygląda o tyle ciekawie, że zapowiedziana cena wydaje się naprawdę atrakcyjna – wyniesie 199 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki powinniśmy się spodziewać ceny w granicy 900 zł z VAT. Co wy na to?


źródło: Android Central

Sprawdź najnowsze wpisy