Czterordzeniowy potwór od Fujitsu

2 minuty czytania
Komentarze

fujitsu-arrow-quad-core-tegra-3Styczniowe targi CES odbywające się w Las Vegas rozkręciły się na dobre. Swoje karty odkryło już Sony prezentując długo wyczekiwany, flagowy model Xperię S oraz ciekawą słuchawkę o nazwie Ion.

Poznaliśmy także nowości od motoroli z Droidem RAZR MAXX na czele, który posiada rekordowo pojemną (aż 3300 mAh) baterię. Samsung zaprezentował kilka ciekawych, przygotowanych na rynek amerykański smartfonów: podkręconego Galaxy S II Skyrocket HD, Galaxy Note LTE, oraz model Exhilarate.

Od początku odbywających się targów wiadomo było, że nie jest to czas ani miejsce na wielkie premiery mobilnych potentatów takich jak HTC, Samsung czy LG, którzy szykują większe premiery na luty. Taka strategia marketingowa daje większą szansę zaistnienia producentom z mniejszym doświadczeniem zarówno za oceanem jak i na starym kontynencie.
d3s6641-630x418Wygląda na to, że swoje 5 minut zamierza wykorzystać niepozorne Fujitsu. Po wypuszczeniu ciekawego wodoodpornego i bardzo smukłego modelu ARROWS ES IS12F przyszedł czas na prawdziwą niespodziankę.

Dotychczas próżno było szukać na stoiskach wystawienniczych smartfonów napędzanych przez superszybką Tegrę 3. Fujitsu udało się przerwać tę ciszę i pokazać coś ciekawego. Smartfon, o którym mowa także należy do rodziny ARROWS. Co zatem go wyróżnia?

Flagowy model Fujitsu, (bo prawdopodobnie takowym będzie) poza czterordzeniową Tegrą 3, posiada wyświetlacz HD o przekątnej 4,6 cala, aparat 13,1 Mpix mogący pochwalić się ISO 25600 oraz modem LTE. Prawda, że nieźle?! Dodatkowo obsługuje go Android Ice Cream Sandwich z autorską nakładką NX UI. Niestety nieznane są dalsze szczegóły techniczne tego intrygującego urządzenia.
fujitsu-tegra-3-quad-coreWygląda na to, że oficjalną premierę producent szykuje na odbywające się już w lutym targi MWC. Na ostudzenie emocji pozostaje informacja, że jeśli już omawiany model trafi do Europy to nie nastąpi to szybciej niż na jesień.

Dobrze, że potentaci rynku azjatyckiego coraz częściej dostrzegają potencjał innych rynków, co skutkuje wysypem kolejnych ciekawych smartfonów. Zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A Wy, co sądzicie o rozpoczynającej się ekspansji Fujitsu i Huawei? Historia nie tylko urządzeń mobilnych już niejednokrotnie udowadniała, że nikogo nie warto lekceważyć.

Źródło: phandroid.com, androidandme.com 

Motyw