ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mBank Strajk Kobiet

mBank poparł Strajk Kobiet. W komentarzach zawrzało

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

mBank to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, więc wiele osób zdziwiło się, gdy firma oficjalnie poparła Strajk Kobiet. Jedni docenili gest, a inni wręcz przeciwnie, przez co w komentarzach powstało niezłe zamieszanie. W końcu instytucje finansowe niecodziennie angażują się w tematy społeczne.

mBank i poparcie dla Strajku Kobiet

Od kilku dni w Polsce trwają protesty po tym, jak Trybunał Konstytucyjny niemal całkowicie zakazał aborcji w naszym kraju. Zbulwersowane kobiety, a także mężczyźni, wyszli na ulice, by wyrazić swój sprzeciw i być może spróbować coś zmienić. Mało kto spodziewał się, że protesty oficjalnie poprze mBank, który opublikował stosowny post na swoich profilach w mediach społecznościowych. Zamieszczony został krótki materiał wideo i dopisek „Wspieramy”.

Zobacz także: Kup 2-letni abonament NordVPN 68% taniej i zgarnij nawet 2 lata subskrypcji gratis, póki trwa promocja!

Wielu uważa, że instytucje finansowe jak i inne duże firmy powinny pozostawać neutralne. Być może coś w tym jest, ale sytuacja, która ma obecnie miejsce w Polsce, zasługuje na nagłośnienie wszelkimi metodami. Komentarze pod postem mBanku są w większości pozytywne, choć nie brakuje tych wyrażających niezadowolenie. Cała masa osób zadeklarowała, że zamknie swoje konto, choć w takich przypadkach często kończy się tylko na deklaracjach. Co by nie mówić – mBank zasługuje na brawa za odwagę. Niewykluczone, że konkurencja również podąży tą ścieżką, choć na razie się na to nie zanosi.

Źródło: Twitter (@mBankpl)

Sprawdź najnowsze wpisy