W zeszłym miesiącu Huami wprowadziło na rynek indyjski smartwatch Amazfit Neo w stylu retro, który został naprawdę przyjemnie wyceniony. To jednak nie koniec produktów firmy na ten rok. Kolejny zegarek producenta, czyli Amazfit Bip U właśnie przygotowuje się do premiery. Właśnie do sieci trafiła jego pełna specyfikacja. Dzięki niej wiemy, że mamy do czynienia z kolejnym tanim, prostym, a jednocześnie świetnie wyposażonym produktem firmy.

Amazfit Bip U specyfikacja

Amazfit Bip U specyfikacja

Najnowszy smartwatch producenta, jak już pisałem we wstępie, będzie rozwiązaniem tanim. Sugerować może to, chociażby zastosowany 1,43-calowy ekran LCD o rozdzielczości 320 × 320 Pikseli. Jest to jednak i tak znaczny skok rozmiaru w porównaniu do 1,28-calowego ekrany w Bip S i Bip S Lite. Panel ten jest dodatkowo zabezpieczony szkłem 2,5 D z powłoką antyodciskową. Podobnie jak inne budżetowe zegarki Amazfit, również ten będzie posiadał korpus z poliwęglanu i pasek z silikonu. Mimo to zachowa wodoszczelność do 5 ATM. Takie materiały pozytywnie odbijają się na wadze urządzenia. Ta wynosi zaledwie 31 gramów. 

Zobacz też: Dzięki pomysłowi Xiaomi RAM-u w smartfonach znów jest… za mało

Powoływanie się na szczegóły techniczne jak procesor, RAM i wbudowana pamięć nie ma tutaj sensu, bo tak naprawdę niewiele nam to powie. Zamiast tego warto się skupić na jego autorskich funkcjach do mierzenia aktywności i stanu użytkownika. Tych jest nadzwyczaj dużo:

  • RealBeats™ — monitorowanie tętna 24×7
  • OxygenBeats™ — monitorowanie poziomu tlenu we krwi
  • SomnusCare™ — śledzenie snu 
  • ExerSense™ — automatyczne wykrywanie ćwiczeń
  • Huami-PAI™ — monitorowanie stresu i monitorowanie cyklu miesiączkowego.

Oczywiście znajdą się w nim również inne funkcje, takie jak powiadomienia aplikacji, zegar, alarm, sterowanie odtwarzaniem muzyki, stoper, minutnik, aplikacja pogody i opcja wyszukiwania smartfona. Kolejnym ważnym aspektem jest oczywiście bateria. Ta oferuje pojemność na poziomie 225 mAh, co ma przełożyć się na 9 dni pracy urządzenia. Jeśli chodzi o czas jej uzupełnienia, to ma to zająć do dwóch godzin. Zegarek łączy się ze smartfonami za pomocą Bluetooth 5.0 i może być sparowany zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.