Nowe logo Gmail zostało w końcu oficjalnie zaprezentowane. Trzeba przyznać, że pasuje do tego, co firma ostatnio robiła z innymi swoimi logotypami. Jest o wiele bardziej kolorowo, a tym samym całość pasuje do reszty ikon, które widzimy na ekranach naszych smartfonów. Czy do takiej zmiany trzeba będzie się długo przyzwyczajać?

Nowe logo Gmail

Nowe logo Gmail
Nowe logo Gmail

Jeżeli przyzwyczailiście się do czerwonej litery M, która umieszczona była na białym tle i koperty, to mamy dla was złe wieści. Nowe logo Gmail zrywa z kopertą, choć jej kształtu teoretycznie można dopatrzyć się wewnątrz samej litery  M. Jednak Google zdecydowało się odejść o klasycznego i znanego nam już logo klienta pocztowego i nowa wersja jest zdecydowanie bardziej kolorowa. Tym samym firma nawiązuje do tego, co już możemy widzieć w innych logotypach. Mówimy tutaj o Mapach Google, Zdjęciach czy Dokumentach.

Dominującym kolorem została tutaj czerwień, więc tutaj Google wiele nie zmieniło. Nie zabrakło jednak innych kolorów, które definiują markę, czyli niebieskiego, żółtego oraz zielonego. Możemy także dostrzec zaokrąglenia na literze M. Takie obłe kształty coraz częściej pojawiają się w produktach giganta z Mountain View, co oczywiście nawiązuje do material design. Nowe logo Gmail wygląda ciekawie, choć nie każdemu może się podobać. W końcu ostatnia zmiana miała miejsce dobrych kilka lat temu, a dobrze wiemy, że do zmian nie łatwo się przyzwyczaić.

Zobacz też: Need for Speed powraca – kolejny remaster zmierza na rynek.

Google przeprowadziło specjalne testy, gdzie badano reakcje ludzi na nowe propozycje. Okazało się, że sama koperta w logo nie była tak istotna, jak kolor czerwony. Co może tłumaczyć to, że ten został dominującym w nowym logotypie. Dodatkowo firma postanowiła dopasować resztę swoich logotypów do tego, co już wprowadziła przy okazji Zdjęć czy Map. Zapewne niedługo nikt już o starym logo pamiętał nie będzie. Co sądzicie o tym nowym? Podoba się wam?

Źródło: Google / The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.