Aktualizacja iOS 14 oraz WatchOS 7 pojawiła się niedawno, ale niektórzy użytkownicy zaczęli dostrzegać pewne problemy. Chodzi o zbyt szybkie wyładowywanie się baterii w smartfonach oraz smartwatchach, ale także i o problemy z przesyłaniem danych związanych z treningami. Apple postanowiło udostępnić więc poradnik, który ma pomóc w wyeliminowaniu problemów, choć wiąże się to z pewnymi niedogonieniami dla użytkowników.

Aktualizacja iOS 14 z problemami

aktualizacja iOS 14 problem bateria
Fot. Apple

Aktualizacje przynoszą problemy. To samo można powiedzieć o Androidzie, Windowsie czy właśnie opisywanym tutaj iOS oraz WatchOS. Szczególnie łatwo o problemy, kiedy liczba sprzętów i możliwych konfiguracji jest gigantyczna, jak w przypadku produktu Microsoftu. Czasem nawet wielomiesięczne testy nie przynoszą wszystkich odpowiedzi, a błędy i tak się pojawiają. Apple pod tym względem radziło sobie znacznie lepiej, a przynajmniej kiedyś tak było. Od jakiegoś czasu oprócz dużych aktualizacji, posiadacze iPhone-ów dostają coraz więcej pomniejszych, które naprawiają niektóre błędy. Tym razem będzie tak samo, ale zanim się tak stanie, Apple opublikowało specjalną stronę, na której radzi, co zrobić.

Użytkownicy, którzy zaktualizowali smartfony i smartwatche do nowej wersji oprogramowania, mogą spotkać się z problemem „drenażu baterii”. Oprócz tego pojawiać się mogą problemy z uruchamianiem niektórych aplikacji zdrowotnych na Apple Watch czy zapisu tras treningowych, które nie trafiają do iPhone-a. Może być też tak, że aplikacje Sprawność i Zdrowie w ogóle się nie uruchamiają. Apple w takiej sytuacji radzi, by przywrócić urządzenia do ustawień fabrycznych. Oczywiście w pierwszej kolejności, trzeba będzie odłączyć smartwatcha od sparowanego telefonu oraz wykonać backup danych.

Zobacz też: Piracka strona z filmami i kara 48 milionów złotych.

Aktualizacja iOS 14 oraz WatchOS 7 nie u każdego użytkownika powoduje problemy, więc jeżeli nie znaleźliście się w tej grupie, macie powody do zadowolenia. Wprawdzie zrobienie kopii zapasowej oraz przywrócenie do ustawień fabrycznych nie powinno zająć zbyt wiele czasu, to jednak jest to kłopotliwe. Pełną instrukcję, jak przeprowadzić proces, znajdziecie na stronie Apple.

Źródło: PhoneArena / Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.