Nexus 5 oficjalnie żegna się z fabrykami – tymczasowy koniec produkcji. Google, co planujesz?

Łukasz Pająk Newsy 2014-12-11

czerwony nexus 5 google play store lg

 

Google po premierze Nexusa 6, mówiąc niezbyt ładnie, nieco się pomieszało. Zamęt z aktualizacjami własnej rodziny urządzeń, szybkie i poważne poprawki błędów w Lollipopie i do tego, co najważniejsze, wycofywanie i wprowadzanie na nowo swoich własnych produktów.

 

Fani Nexusa 5, a raczej osoby chcące kupić ten telefon powinny się spieszyć. Raz już Google wstrzymało sprzedaż smartfonu stworzonego przez LG na czas przedsprzedaży Nexusa 6. Niedawno Nexus 5 ponownie wrócił do sklepu Play tylko na jak długo? Google oficjalnie potwierdziło, że przestało już składać zamówienia na produkcję tego urządzenia. Oznacza to, że już niedługo znowu market Play będzie pokazywał, że Nexus 5 jest niedostępny. Mogłoby się wydawać, że to już ostateczna decyzja, ale jak podaje The Verge, Google ponownie wprowadzi smartfona LG do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pojawia się pytanie – czemu i po co? Ponownie chęć zwiększenia sprzedaży Nexusa 6? Nie sądzę, bardziej w tym wypadku mogą sprawdzić się informacje o drobnych ulepszeniach Nexusa 5 w postaci chociażby wprowadzenia wersji z 64 GB wbudowanej pamięci.

 

Czy w takim wypadku Google wie co robi? Uważacie, że takie drastycznie ruchy mogą się Amerykanom opłacać? Jeśli tak to dlaczego?

 

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x