Asus-Eee-Pad-Transformer-Prime-1
W ciągu ostatnich tygodni Asus zdradził sporo informacji, które są związane zarówno z planowanymi aktualizacjami oprogramowania swoich tabletów, jak i w kwestii nowego Transformera Prime.

Jak wiadomo, Asus niedawno uspokoił posiadaczy Transformera, którzy obawiali się o to, czy ich urządzenia otrzymają aktualizację do najnowszej wersji Androida. Wiadomość ta ucieszyła wiele osób, a przy okazji była dość wyraźnym sygnałem, że użytkownicy, którym zależy na nowym oprogramowaniu, wcale nie będą musieli w pośpiechu sprzedawać swoich „starych” Transformerów.

W przypadku Transformera Prime, niemal pewne było to, że już fabrycznie urządzenie będzie miało zainstalowanego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Wprowadzanie do sprzedaży zupełnie nowego tabletu, z systemem Honeycomb wydawało się zupełnie pozbawione sensu, zwiększając jednocześnie niezbędny nakład pracy w kwestii przygotowania ICS.

Okazuje się jednak, że Asus Eee Pad Transformer Prime początkowo będzie wykorzystywał Androida 3.2 Honeycomb – dopiero z czasem wydana zostanie aktualizacja, która pozwoli na instalację Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Część osób zainteresowanych tym urządzeniem jest rozczarowana takim obrotem sprawy.

Taka decyzja ze strony tajwańskiego koncernu musi mieć jakieś konkretne podstawy – najprawdopodobniej przyczyną jest chęć możliwie jak najszybszego wprowadzenia tego urządzenia do sprzedaży – jeszcze przed oficjalnym rynkowym debiutem Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Ile użytkownicy Transformera Prime będą musieli czekać na nowego Androida? Asus przyzwyczaił wszystkich do tego, że kolejne aktualizacje systemu wydawane są bardzo szybko, zdecydowanie wyprzedzając całą konkurencję. Możemy więc przypuszczać, że Androida 4.0 trafi do posiadaczy nowego Transformera jeszcze przed końcem tego roku.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, kiedy Asus wprowadzi do sprzedaży drugą generację Transformera. Podobnie znaki zapytania pojawiają się w przypadku ceny, wersji (WiFi / 3G), jak i tego, w jakich krajach urządzenie będzie dostępne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tajwański producent zamierza wprowadzić do sprzedaży nowego Transformera jeszcze w listopadzie tego roku. Wiele osób ma nadzieję, że stanie się to dość szybko, a Asus wyciągnął wnioski z dotychczasowych problemów.

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula