LG Bluetooth BLE

LG prezentuje najmniejszy na świecie moduł Bluetooth

1 minuta czytania
Komentarze

LG Innotek to dział firmy, którego nazwa nawiązuje do słowa innowacja. I tak naprawdę świetnie ono oddaje to, czym się od zajmuje. Produkuje on bowiem komponenty elektroniczne, które pod wieloma względami są nowatorskie. Produkty te powstają w myśl hasła o Bezpiecznej, Wygodnej i Przyjemnej Przyszłości. Dział ten wypuścił kolejny innowacyjny produkt — nowy moduł Bluetooth niskiej energii (BLE) dla urządzeń internetu rzeczy.

LG Bluetooth BLE – najmniejszy moduł na świecie

LG Bluetooth BLE

Oczywiście nie jest to pierwszy moduł Bluetooth o niskiej energii (BLE), który trafił na rynek. Jednak to, co czyni go tak wyjątkowym, jest fakt, że jest to najmniejszy moduł, jaki kiedykolwiek powstał. Moduł ma wymiary 6 mm x 4 mm, co stanowi zaledwie 75 procent wielkości jego poprzednika. Co jednak bardziej istotne, to fakt, że zmniejszenie rozmiaru nie przekłada się na zmniejszenie wydajności, a wręcz przeciwnie. LG Innotek był w stanie dokonać optymalizacyjnego cudu i nowy układ oferuje 30-procentowy wzrost wydajności w stosunku do istniejących produktów.

Zobacz też: Kluczowe elementy specyfikacji Lenovo Legion ujawnione. Nadchodzi bestia!

Poprawa wydajności wynika z zastosowania zróżnicowanej technologii projektowania sygnału RF firmy LG. Technologia ta pozwoliła firmie na umieszczenie ponad 20 komponentów wewnątrz ograniczonej przestrzeni. Producent twierdzi, że tak konstrukcja pomoże również wyeliminować zakłócenia sygnału niezależnie od przeszkód między smartfonem a urządzeniem IoT. Ponadto, nowy układ wykorzystuje technologię niskiego poboru mocy. W ten sposób może znaleźć zastosowanie dla szeregu urządzeń, w których przypadku można będzie zastosować niewielki akumulator wystarczający na wiele miesięcy pracy. 

Źródło: Gizmochina

Motyw