Najważniejsza w tym roku premiera związana ze smartfonami opartymi o platformę Android jest już tylko kilka godzin przed nami. Naturalną rzeczą jest to, że sporo się mówi o nowym modelu promującym IceCream Sandwich. W tym szale jeden z azjatyckich operatorów posunął się chyba odrobinę dalej, niż oczekiwałoby tego Google. Otwarcie zapowiedział, że w listopadzie nowy Nexus znajdzie się w jego ofercie, a w Sieci można było natrafić na materiały promocyjne dotyczące modelu, który ostatecznie przyjmie nazwę Galaxy Nexus.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

ntt-docomo-galaxy-nexus

Wiemy już, że zostanie on wyposażony w dwurdzeniowy układ Texas Instruments OMAP 4460 o taktowaniu 1,2 GHz, a zastosowany wyświetlacz to faktycznie Super AMOLED HD.

Inna ciekawostka, która stała się jawna dzięki DoCoMo dotyczy wersji systemu. Wiemy już, że IceCream Sandwich otrzyma oznaczenie 4.0, a nie 2.4 jak sugerowały wcześniejsze źródła. 

Urządzenie na zdjęciu prezentuje się identycznie, jak na pierwszym filmie umieszczonym w Sieci. Posiada błyszczące, metalowe krawędzie, czarny front i nie wydaje się aż tak zakrzywione, jak na zdjęciu profilowym rozsyłanym przez Samsunga.

Niecierpliwie oczekujemy premiery Galaxy Nexusa, która będzie miała miejsce już niedługo, podczas konferencji w Hong Kongu. Co poboba się Wam najbardziej w nowym smartfonie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

 

źródło: androidandme.com

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.