LG Optimus LTE z ekranem HD już oficjalnie

1 minuta czytania
Komentarze
lg-optimus-lte

 

Telefony z ekranami HD mają stać się powszechne w nadchodzącym roku, gdyż każdy liczący się producent ma już takie urządzenie w planach. W najbliższych dniach światło dzienne ujrzy zapewnie HTC Vigor, mówi się też o rychłej premierze nowego Nexus Prime, który zapewne też będzie posiadał taki wyświetlacz. LG uprzedziło konkurencję i tym razem, przedstawiając smartfon Optimus LTE, który może zaoferować kilka interesujących rozwiązań.

Głównym elementem wyróżniającym to urządzenie jest innowacyjny ekran o rozdzielczości HD (1280×720) i przekątnej 4,5″ wykonany w technologii IPS, który w zewnętrznych testach pokonał bezpośrednią konkurencję w postaci samsungowego Super AMOLED Plus. Użyta matryca oferuje zagęszczenie pikseli na poziomie 322 ppi. Sercem Optimus LTE jest dwurdzeniowy Snapdragon o taktowaniu 1.5 GHz, współpracujący z 1 GB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej przez port microSD (karta 16 GB znajdzie się w zestawie). Wymiary urządzenia nie będą najmniejsze i mają wynieść 132.9 x 67.9 x 10.4 mm przy wadze 135 gramów. Warto wspomnieć też o aparacie 8 MPx nagrywającym w Full HD 1080p, ciekawie zapowiada się też bateria o pojemności aż 1830 mAh. Na pokładzie znajdzie się Android 2.3 Gingerbread wraz z Optimus UI oraz wynikająca z nazwy urządzenia obsługa transmisji LTE.

Wciąż pozostaje to smartfon dostępny oficjalnie wyłącznie w Korei Południowej i nie zanosi się, by trafił on na resztę światowych rynków. Trzeba przyznać, że jest to ciekawa propozycja i jeżeli dopracowano zarówno jakość budowy, jak i kwestię oprogramowania, to LG Optimus LTE może mieć szansę na realny sukces.

 

źródło: androidcentral.com

Motyw