Kto z nas choć raz nie grał w Pasjansa na komputerze z Windowsem, niech pierwszy napisze komentarz. Choć ciężko w to uwierzyć, ta kultowa gra obchodzi dziś swoje 30 urodziny. Pasjans po raz pierwszy pojawił się na pokładzie Windowsa 3.0 w 1990 roku. Wówczas jego głównym zadaniem była… nauka użytkowników obsługi myszki.

30 lat Pasjansa – miliony osób grają po dziś dzień

Pasjans windows xp

Trzydzieste urodziny Pasjansa, który jest już nieodłącznym elementem systemu Windows, to nie lada wydarzenie, które Microsoft zamierza świętować. Gigant z Redmont chce bowiem ustalić rekord świata pod względem liczby gier rozegranych jednego dnia. Biorąc pod uwagę fakt, że w Pasjansa bawi się każdego miesiąca aż 35 milionów użytkowników, a codziennie rozgrywanych jest ponad 100 milionów gier, z takim rozgłosem w mediach, nowy rekord jest niemal pewny.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon OnePlus 7 Pro, gogle wirtualnej rzeczywistosci HTC Vive Pro, karta graficzna MSI Radeon RX 570 i więcej w fenomenalnych cenach!

Pasjans jest dostępny w ponad 200 krajach świata i został przetłumaczony na aż 65 języków. Warto zaznaczyć, że z czasem, dostrzegając ogromną popularność gry, Microsoft przeportował ją także na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, gdzie jest dostępna bezpłatnie. Co więcej, w Pasjansa można także zagrać w przeglądarce – wystarczy udać się na odpowiednią stronę. Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Pasjansowi jeszcze większej popularności. Dajcie znać w komentarzach, czy gracie lub graliście w ten niewątpliwie kultowy tytuł!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.