Długo wyczekiwana opcja filtrowania aplikacji Google Play w końcu dostępna!

1 minuta czytania
Komentarze
google play apps sort

Sklep Google Play to miejsce, które dobrze znają wszyscy użytkownicy Androida. Jednak czasami mamy wrażenie, że jest to istny Dziki Zachód, gdyż najlepsze gry i aplikacje od znanych deweloperów mieszają się z tymi gorszymi – kopiami, zawierającymi adware, klonami i tym podobnymi, po prostu złej jakości. Wygląda jednak na to, że Google wziął sobie do serca zdanie użytkowników i od dziś w tym szczególnym miejscu pojawiła się długo wyczekiwana funkcja sortowania wyników wyszukiwania.

google play apps sort1

Sprawa wydawała się dość dziwna, gdyż Google na ogół jest kojarzone z dobrą jakością wyszukiwania, a do niedawna śmietnik pojawiający się pod wyszukiwaną frazą potrafił doprowadzić do frustracji. Pomimo, że banalnie prosta funkcja filtrowania ogranicza się jedynie do rozdzielenia aplikacji ocenianych na cztery lub więcej gwiazdek może przynieść sporo korzyści dla nas, zwykłych użytkowników, a to z dwóch powodów. Po pierwsze wyszukiwanie odpowiedniego programu stanie się prostsze ze względu na ogólną ocenę społeczności, a po drugie (przynajmniej teoretycznie) gorsze lub szkodliwe aplikacje pomału znikną ze Sklepu Play z powodu małego zainteresowania.

Rzecz jest co najmniej zastanawiająca, dlaczego potentat pokroju Google dopiero teraz zdecydował się wprowadzić podobną funkcję, i to w tak ograniczonej wersji. Czyżby opinie klientów wyrażające niechęć do zawartości Sklepu nabrały ostatnio na sile? Czy jest to wyraz próby poprawienia swojego wizerunku w obliczu konkurencji? Czekamy więc na więcej i pytamy: wujku Google! Czemu tak późno?!

Źródło: Google

Motyw