Seria Honor X1 Smart TV została dziś zaprezentowana przez producenta, ale raczej nie ma co liczyć na jej debiut w Polsce. Ostatnio Xiaomi weszło ze swoimi telewizorami do naszego kraju i choć trudno jeszcze wyrokować, czy była to dobra decyzja, przyzwyczajenia Polaków są nam chyba dobrze znane. Sięgamy po marki, które mają ugruntowaną pozycję na rynku i ciężko przychodzi nam to, by zaufać komuś innemu. Trochę szkoda, bo nowe telewizory Honora zapowiadają się ciekawie.

Honor X1 Smart TV

Seria Honor X1 Smart TV będzie zawierała trzy modele, które mają różnić się wielkością wyświetlaczy. Telewizory pojawią się w rozmiarach 50, 55 oraz 60 cali. Każdy z nich ma oferować rozdzielczość 4K UHD, a stosunek ekranu do ramek to aż 94 procent. Możemy więc mówić tutaj o prawie bezramkowym rozwiązaniu. Jeżeli chodzi o same możliwości, to produkty mają mieć pokrycie DCI-P3 na poziomie 92 procent. Do tego dochodzić ma specjalny procesor AI, którego zadaniem będzie podnoszenie jakości materiału wyjściowego.

Honor X1 Smart TV
Fot. Honor X1 Smart TV

Jakość dźwięku ma być fenomenalna, ale co innego można powiedzieć podczas oficjalnej prezentacji produktowej. Wiadomo, że telewizory z serii X1 Smart TV będą wyposażone w cztery głośniki 10 W. Procesorem, który będzie zarządzał sprzętem, został tutaj autorski Honghu 818, który ma cztery rdzenie (1.5 GHz). Do tego mają dojść 2 GB RAM oraz 16 GB przestrzeni dyskowej. To zapewne tylko jedna z konfiguracji, ale o innych na razie nic nie wiadomo.

Zobacz też: Honor MagicBook Pro 2020 zaprezentowany

To stosunkowo mało informacji, ale niewykluczone, że jutro poznamy trochę więcej szczegółów. Jutro bowiem odbędzie się konferencja Honora, na której powinniśmy zobaczyć produkty skierowane na globalny rynek. Niewykluczone, że seria X1 Smart TV pojawi się poza Chinami, choć szanse na to są niewielkie. Można jednak trzymać kciuki, bo przecież im większy wybór, tym lepiej dla konsumentów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.