nexus-prime-robot

 

Czym byłby tydzień bez sporej dawki plotek na temat nadchodzącego smartfonu promującego nowego Androida IceCream Sandwich? Jeżeli jesteście głodni świeżych informacji na jego temat, to mamy coś specjalnie dla Was.

Otóż niedawno jeden z dziennikarzy z zagranicznego serwisu podczas wizyty na konferencji dotyczącej sieci Verizon, która odbywała się w Los Angeles, natknął się na pracownika Samsunga. Trzymał on w swoich dłoniach bliżej nieokreślone urządzenie, a kierowany właściwą swojej profesji ciekawością wspomniany wcześniej dziennikarz, poprosił go o zaprezentowanie owego smartfonu. Ten spojrzał na niego niepewnie i stawiał opór, lecz po krótkiej perswazji postanowił pokazać mu obiekt zainteresowania.

To urządzenie okazało się być nadchodzącym Nexusem Prime, który został opisany jako trochę wyższy i grubszy niż Nexus S, a jego charakterystycznym elementem ma być jeden przycisk pod ekranem z ikoną domku. Pewnikiem jest użyty dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP 4460, aparaty 8 MPx z tyłu i 2 MPx do rozmów wideo, a obsługiwane mają być zarówno sieci GSM, jak i CDMA. Poza tym na pokładzie ma znaleźć się wsparcie HDMI, NFC i MHL.

Ciekawostką jest, że urządzenie miało wgrany system w wersji Android 2.3.4 Gingerbread, gdyż według pracownika Samsunga IceCream Sandwich nie okazał się jeszcze wystarczająco dopracowany.

Nie wspomniano nic na temat użytych materiałów, lecz mamy nadzieję, że sprawdzą się poprzednie doniesienia, twierdzące o połączeniu w tym modelu szkła z metalem. Nexus Prime trafi najprawdopodobniej do wszystkich operatorów, co ma pomóc w jeszcze większej promocji Androida.

Będziemy stale Was informować o wszystkich nowościach dotyczących nowego smartfonu od Google.

źródło: thedroidguy.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.