Pod koniec marca Humble Bundle zorganizowało akcję Humble Conquer Covid-19 Bundle. Cały dochód z niej miał zostać przekazany na walkę z koronawirusem. Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Dzięki niemu udało się zebrać ponad 6,5 mln USD na walkę z chorobą i jej skutkami. Jest to naprawdę oszałamiający wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że akcja Humble Bundle przeciwko COVID-19 trwała zaledwie od 31 marca do 7 kwietnia.

Humble Bundle przeciwko COVID-19

Humble Bundle przeciwko COVID-19

Szczytny cel to jednak nie wszystko, co miało przekonać ludzi do zakupu pakietu. Należało za niego zapłacić minimum 30 USD, czyli około 125 PLN. Wydaje się to sporą sumą, jednak nie przy zestawieniu z ogromem treści, które dostawaliśmy w zamian. Zawierał on bowiem aż 45 świetnych gier i 26 cyfrowych książek i komiksów. Według organizatorów ich łączna wartość wynosiła aż 1071 USD. Biorąc pod uwagę, że akcja już się zakończyła, to umieszczanie tutaj listy gier z niej nie ma sensu. Ciekawskich natomiast odsyłam do tekstu Bartosza

Zobacz też: Oto wszystkie filmy i seriale, które trafią na Netflixa w maju 2020

Humble Bundle zdradziło, że pakiet został kupiony 208 527 razy. Oczywiście 30 USD to kwota minimalna. Kupujący mogli zapłacić więcej, co oczywiście robili. Najwyższa darowizna wyniosła aż 10 tysięcy USD. W sumie zebrano 6 565 557 dolarów, które trafiły do organizacji charytatywnych.

Dzięki hojnemu partnerstwu z Humble Bundle i jego klientami, środki z Conquer COVID-19 Bundle pomogą wesprzeć pracę Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego (IRC) na rzecz wsparcia najsłabszych grup społecznych, które najbardziej ucierpiały z powodu tej epidemii.

— Napisał w swoim oświadczeniu Międzynarodowy Komitet Ratunkowy.

Wsparcie to przekłada się na natychmiastową, praktyczną pomoc. Umożliwiło nam zakup środków ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek, leki i zaopatrzenie dla osób z ciężkimi przypadkami COVID-19.

— podała organizacja Direct Reilef

W przeciwieństwie do innych pakietów Humble Bundle, które dają część zebranych pieniędzy deweloperom gier, 100 procent z całej kwoty w tym przypadku trafiło na cele charytatywne.

Źródło: TechSpot, Humble Bundle

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.