ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premiera Xbox Lockhart może odbyć się w przyszłym miesiącu

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Plotki na temat Xbox Lockhart pojawiają się już od dłuższego czasu. O możliwej premierze tego urządzenia informowaliśmy Was już jakiś czas temu. Okazuje się, że słabsza wersja next-genowej konsoli Microsoftu może doczekać się oficjalnej prezentacji już w przyszłym miesiącu. Tak przynajmniej wynika z informacji, którą podali dziennikarze z portalu Windows Central.

Czy premiera Xbox Lockhart odbędzie się w przyszłym miesiącu na konferencji Microsoftu?

Xbox Lockhart premiera

Z najnowszych plotek na temat Xbox Lockhart wynika, że konsola trafiła już do pierwszych pracowników Microsoftu. Ich zadaniem będzie sprawdzenie sprzętu w domowym zaciszu i przesłanie feedbacku do zespołu zajmującego się tworzenie słabszej wersji konsoli. Jeśli sprzęt przejdzie wewnętrzne testy poprawnie, to Xbox Lockhart może zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu. To właśnie w maju ma według najnowszych informacji odbyć się konferencja Microsoftu, na której firma pokaże nowości na zbliżające się miesiące. Oprócz słabszej wersji Xbox Series X mamy zobaczyć również nowy bezprzewodowy headset, wykorzystujący technologie Bluetooth i Xbox Wireless. Nie powinno zabraknąć również informacji na temat tytułów startowych na zbliżającego się wielkimi krokami next-gena. Wcześniejsze plotki sugerowały, że Microsoft planuje wrócić do serii Fable. Nie powinno również zabraknąć większej ilości szczegółów na temat Hellblade II.

Zobacz też: Razer prezentuje nową wersję gamingowego ultrabooka Blade Stealth 13

Należy jednak pamiętać, że premiera Xbox Lockhart nie musi wcale odbyć się w przyszłym miesiącu. Do tej pory otrzymujemy jedynie plotki na temat słabszego wariantu. Jednocześnie brak jednak oficjalnej informacji ze strony Microsoftu. Warto jednak wspomnieć, że to właśnie serwis Windows Central niejednokrotnie dostarczał przedpremierowe informacje na temat sprzętów od amerykańskiego producenta. Ich informatorzy twierdzą, że słabszy wariant konsoli nowej generacji wyposażony będzie w podobne podzespoły co Xbox Series X, takie jak dysk SSD czy procesor architektury ZEN 2. Czy Xbox Lockhart okaże się idealnym budżetowym rozwiązaniem dla osób, chcących cieszyć się grami nowej generacji? Wydaje się, że walka pomiędzy Sony a Microsoftem o klienta nigdy nie była jeszcze tak ciekawa.

Źródło: Windows Central

Sprawdź najnowsze wpisy