touch-vision-interface-540x255

Co do tego, że rzeczywistość rozszerzona (augmented reality – AR) jest przyszłością technologii mobilnych, nie mamy wątpliwości. Powstaje coraz więcej projektów, chociażby Layar Vision, które mogą całkowicie zmienić odbiór świata rzeczywistego. Swoją cegiełkę postanowili także dołożyć pracownicy laboratorium Teehan+Lax.

Stworzyli oni Touch Vision Interface, pozwalający przenieść kształt, który narysujemy na telewizorze widzianym przez komórkę, na telewizor prawdziwy. Brzmi skomplikowanie, najlepiej wyjaśni to filmik:

Możliwości aplikacji najlepiej prezentuje korzystanie jednoczesnie z ekranu komputera oraz telewizora. Jak widać na filmie, do projektu wykorzystano Nexusa S. Niestety, póki co nie mamy dostępu do kodu, więc nie możemy sami przetestować działania.

Przydatność Touch Vision Interface na razie jest wątpliwa. Ale warto pamiętać, że jest to dopiero wersja wstępna, sami twórcy widzą świetlaną przyszłość przed ich programem, chociażby przy banerach/billboardach. Czy się z nimi zgadzamy, czy nie – trzeba przyznać, że projekt robi wrażenie i nie możemy się doczekać jeszcze ciekawszych zastosowań rozszerzonej rzeczywistości.

źródło: androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński