[IFA 2014] Nowinki od Sony: Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, SmartBand Talk i SmartWatch 3

3 minuty czytania
Komentarze
01_Xperia_Z3_family_smartwear

Targi IFA rozpoczęły się na dobre. Bardzo wiele plotek, które napływały do nas od wielu miesięcy znajdują swoje potwierdzenie, nie inaczej sytuacja ma się w przypadku Sony. Japoński gigant przedstawił światu m.in, trzeciego flagowca z serii Z, Xperię Z3, jego kompaktową wersję, nowy tablet, zegarek i kilka innych. Więcej szczegółów poniżej.

Zacznijmy oczywiście od głównej gwiazdy, czyli Xperii Z3. Dla osób, które oczekiwały ogromnej rewolucji w stosunku do poprzednika, możecie spokojnie ominąć tą część relacji. Z3’ka od Z2’ki różni się grubością (7,3mm zamiast 8,2mm), bardziej zaokrąglonymi rogami, wagą (152 g zamiast 163 g) oraz taktowaniem procesora Snapdragon 801, które zwiększono o dodatkowe 100 MHz, co daje w sumie 2,4GHz. Zapowiedziano również wariant obsługujący dwie karty SIM, który dostępny będzie tylko na wybranych rynkach, wśród nich znalazła się także Polska.

01_Xperia_Z3_White_Group

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x9aDM9XIcu4[/youtube]

Kolejnym smartfonem zaprezentowanym dziś przez Japończyków jest Xperia Z3 Compact. Podobnie jak Z1 Compact jest to telefon kierowany do osób, które cenią sobie specyfikację flagowców, ale niespecjalnie mają ochotę trzymać w kieszeni ponad 5-cio calowego giganta. Wyświetlacz o przekątnej 4,6″ oraz smukła obudowa mają zapewnić komfortowe korzystanie z urządzenia za pomocą jednej dłoni.

06_Xperia_Z3_Compact_White_Group

Nie mogło zabraknąć również nowego, ultra-cienkiego (6,4mm) tabletu, tym razem z 8-mio calowym wyświetlaczem – Xperia Z3 Tablet Compact. W jego przypadku Sony także nie zrezygnowało ze świetnego wykonania i specyfikacji na miarę najlepszego smartfona japońskiego koncernu. Zmniejszenie rozmiaru tabletu ma uczynić go znacznie łatwiejszym w przenoszeniu.

05_Xperia_Z3_Tablet_Compact_Water

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=P16Xbwrjqkc[/youtube]

Powyższe urządzenia jak można się domyśleć są wodoodporne i pyłoszczelne, co jest już pewnym standardem Sony. Xperia Z3 i Z3 Compact dostały również nowe moduły aparatów, które nadal posiadają tą 20,1 Mpix matryce, ale pozwalają wykonać znacznie ostrzejsze zdjęcia.

Dla osób nie szukających telefonu z najwyższej półki Sony przygotowało również Xperię E3, która została wykonana w taki sam sposób jak flagowe modele, dodatkowo posiada gumowe rogi, dzięki czemu przy pierwszym lepszym kontakcie z podłożem nasz smartfon nie zamieni się w bardzo drogą układankę.

Sony przygotowało również kilka ciekawostek w kwestii urządzeń noszonych, są to Smartband Talk i SmartWatch 3.  Pierwszy gadżet to bransoletka z wyświetlaczem e-ink, akcelerometrem i wysokościomierzem. „Talk” w nazwie nie znalazło się tam bez powodu, urządzenie wyposażono w mikrofon i głośnik umożliwiające prowadzenie rozmów przez sparowany z akcesorium telefon. Drugi noszony gadżet to oczywiście kolejna generacja inteligentnych zegarków od Sony. Na ekranie TFT LCD Transflective 1,6″ o rozdzielczości 320×320 pikseli SmartWatcha 3 będziemy korzystać z systemu Android wzbogaconego o funkcje znane z aplikacji Lifelog, z którą współpracuje także SmartBand Talk. Inteligentny zegarek Sony posiada również mikrofon, akcelerometr, kompas, żyroskop i GPS, którego jak dotychczas próżno było szukać w innych zegarkach z noszonym Androidem. Oba gadżety są wodoodporne

01_SmartWatch_3_Black
08_SmartBand_Talk_White

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zFsWDJSh3T0[/youtube]

Większość plotek dotyczących urządzeń Sony potwierdziła się. Bardzo smuci fakt, że najnowszy flagowiec Japończyków nie zaskakuje niczym specjalnym, więc zakup Z2 może okazać się równie satysfakcjonujący, a nawet mniej bolesny dla portfela. Skoro o cenach już mowa, Xperia Z3 będzie kosztować ok. 2799 zł, Z3 Dual SIM 2899 zł Z3 Compact 2299 zł, Xperia E3 699 zł, SmartBand Talk również 699 zł, SmartWatch 3 to koszt 999 zł, cena Z3 Tablet Compact nie jest jeszcze znana.

Jakie są Wasze wrażenia z konferencji Sony? Japoński gigant pokazał to, na co czekaliście?