ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartfon z serii Android One trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu razem z zapowiedzią nowego systemu!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Android_One_Sample_Device (1)

Pamiętacie jeszcze tegoroczną konferencję Google I/O? Gigant z Mountain View zaprezentował światu wiele swoich wizji na temat przyszłości mobilnego rynku. Nie od dziś wiadomo, że niegdyś wyłącznie lider wyszukiwarek internetowych chce zarządzać światem smartfonów i póki co jest na bardzo dobrej drodze do wykonania tego celu.

Jednak wracając do wspomnianej konferencji. Google zaprezentowało na niej projekt Android One, a więc wysokiej jakości telefony komórkowe działające pod kontrolą „Robocika” i na dodatek oferowane w niskiej cenie. Przykład takiego urządzenia już mogliśmy poznać. Był to smartfon z 4,5-calowym wyświetlaczem, obsługą dwóch kart SIM, radiem FM oraz slotem na karty pamięci. Niewiele szczegółów, ale bardzo możliwe, że już w przyszłym tygodniu dowiemy się nieco więcej. Otóż, jak dowiedziała się gazeta The Economic Times, Google chce z zaskoczenia wprowadzić do sprzedaży jedno z urządzeń z tej serii. Będzie ono charakteryzować się mniejszym (4-calowym) ekranem, 4-rdzeniowym procesorem, 1 GB RAM, aparatem 5 MPx, akumulatorem o pojemności 1700 mAh oraz wspomnianymi wcześniej cechami. Oczywiście systemem zarządzający tym wszystkim będzie Android 4.4 KitKat z zapowiedzią aktualizacji do „L” już w październiku. To oznacza, że także inne modele w tym czasie będą otrzymywać nową wersję oprogramowania, co jest kolejną interesującą wiadomością dla osób zainteresowanych 64-bitową architekturą.

Jednak wróćmy jeszcze do modelu z rodziny Android One. Ta seria urządzeń została stworzona z myślą o rynkach rozwijających się toteż trafi on do Indii w cenie maksymalnie do 500 złotych. Założone cele Android One wypełnione, ale warto wspomnieć, że Google najprawdopodobniej planuje wydać miliony dolarów na reklamę nowej rodziny. Uważacie, że to dobry ruch ze strony firmy z Mountain View? Czy to będzie kolejne fiasko promocyjne jak Nexus One?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy