oneplus ciemny motyw aplikacje oxygen os

OnePlus zmusi aplikacje do stosowania ciemnego motywu, mimo że tego nie potrafią

2 minuty czytania
Komentarze

Android 10 wprowadził ciemny motyw na salony i niejako narzucił standard dla poszczególnych aplikacji. Naturalnie programiści już wcześniej znali zalety stosowania czerni jako koloru przewodniego, ale Google udało się ten zabieg na swój sposób pogodzić i ujednolicić. OnePlus, który od dawna stosuje ciemny motyw, teraz chce iść o krok dalej. Firma prawdopodobnie zmusi programy, które nie obsługują tego rozwiązania, aby… zmieniły swoją kolorystykę.

Brak ciemnego motywu to nie problem dla OnePlus – firma szykuje nową funkcję

oneplus ciemny motyw aplikacje oxygen os

Takie rozwiązanie zostało wysnute na bazie ujawnionych ciągów znaków w najnowszej odsłonie Oxygen OS Open Beta 11 dla OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Specjalistom z XDA Developers udało się odblokować tę sekcję, dzięki czemu zawdzięczamy powyższy zrzut ekranu. Oczywiście na tym etapie funkcja nie działa, ale wyraźnie wskazuje na to, czym ma być. Firma chce niejako narzucić ciemny motyw w aplikacjach, które domyślnie go nie oferują i nie obsługują. Efekt oczywiście może być fatalny i dany program przestanie poprawnie działać, ale równie dobrze może się okazać, że na nowo polubimy dany tytuł. W końcu taki Facebook zapowiada nową kolorystykę od dawna, testuje ją wśród niewielu użytkowników, ale gotowych rozwiązań nie ma. W takim razie Oxygen OS prawdopodobnie przerobi tę aplikację po swojemu.

Zobacz też: HMD Connect – nowy operator komórkowy, który działa również w Polsce.

Siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie określić, kiedy dokładnie OnePlus zdecyduje się udostępnić to rozwiązanie. Z racji, że na razie jest ono ukryte w wersjach testowych Oxygen OS, to zapewne jeszcze minie kilka miesięcy, nim wymuszanie ciemnego motywu pojawi się w stabilnych wersjach.

Źródło: XDA Developers

Motyw