Samsung porzuci Androida?

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-logo-3d-496x259

 

Ostatnimi czasy Samsungowi nie jest łatwo na rynku Androida. Po szeregu bitew patentowych z Apple, których efektem były blokowania sprzedaży Tab 10.1 oraz całej serii Galaxy w Europie, nastroje w firmie raczej nie były zbyt pozytywne. Do Sieci zaczęły przenikać plotki, jakoby koreański producent rozważał zakończenie współpracy z Google.

Miałby się on skupić na większym rozwoju autorskiego oprogramowania Bada oraz zaciśnieniu relacji z Microsoftem. Samsung jest też najczęściej wymienianym producentem, który miałby przejąć pod swoje skrzydła webOS firmy Palm, gdyż HP zapowiedziało ostatnio zaprzestanie produkcji urządzeń z nim na pokładzie.

Jeszcze ciekawsze są ostanie wiadomości z Korei. Okazuje się, że tamtejszy rząd po decyzji Google o zakupieniu Motorola Mobility wezwał LG oraz Samsunga, czyli dwóch największych rodzimych producentów, do zerwania współpracy z gigantem z Mountain View i połączeniu sił z innymi koreańskimi producentami w celu stworzenia nowego systemu operacyjnego.

Nie wydaje nam się, by w najbliższym czasie Samsung miał odejść od produkcji słuchawek z Androidem, wystarczy spojrzeć na zyski, jakie generuje dla niego ten rynek. Również próby koreańskiego rządu brzmią niedorzecznie, gdyż proponowany przez nich twór nie miał by większej szansy bytu.

źródło: androidandme.com

Motyw