Odwołanie premiery Nubii Red Magic 5G

Nubia Red Magic 5G chwali się swoim wyjątkowym wentylatorem

2 minuty czytania
Komentarze

Wentylatory w smartfonach nie są niczym nowym. O ile jeszcze kilka lat temu mogliśmy żartować ze Snapdragona 810, który potrzebuje dodatkowego chłodzenia, by normalnie działać, dzisiaj tego typu urozmaicenia są akceptowalne. Nubia Red Magic 5G zaoferuje jeden z najbardziej zaawansowanych wentylatorów, który ma szansę rozwiązać główny problem posiadania modemu 5G, jak poprawić doznania graczy. Tak, to smartfon do gier, więc siłą rzeczy taki jest priorytet twórców. Tym samym zobaczmy, co potrafi wentylator Nubii Red Magic 5G.

Jeszcze szybszy i dopracowany wentylator – Nubia Red Magic 5G nie powinna się przegrzewać

nubia red magic 5g wentylator chlodzenie

Prezes marki, Ni Fei, postanowił po raz kolejny ujawnić szczegóły Nubii Red Magic 5G. Naturalnie tym razem tyczy się to wentylatora, który został zamontowany w tym smartfonie. Taki element nie jest nowością dla Nubii, bo już Red Magic 3s był chłodzony w taki sposób. Różnice są widoczne na każdym kroku. Przede wszystkim prędkości obrotowe, jakie jest w stanie osiągać nowy model, zostały zwiększone – z 14000 do 15000 obrotów na minutę. Do tego dochodzi nowa konstrukcja łopatek, kanałów powietrznych i radiatorów. Wszystko to ma sprawić, że wentylacja jest lepsza o 43%, a zdolność wymiany ciepła o 30%. Do tego zastosowano ulepszone materiały (aluminium klasy lotniczej), więc pośrednio wytrzymałość całego zestawu nie powinna budzić wątpliwości.

Zobacz też: Czemu nie wytwarzać energii elektrycznej z powietrza?

Kiedy ostatecznie świat pozna Nubię Red Magic 5G? Teoretycznie smartfon już powinien zostać oficjalnie przedstawiony, ale odwołane targi MWC 2020 pokrzyżowały plany. Dlatego teraz niewykluczone, że producent będzie po prostu wprowadzał model na poszczególne rynki, jednocześnie przedstawiając szczegóły, jak ten powyższy. W końcu medialnie ten smartfon jest już praktycznie znany w każdym calu.

Źródło: GSM Arena

Motyw