ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mwc 2020 odwolane powod oficjalnie decyzja

MWC 2020 odwołane! To już oficjalne, a powód oczywisty

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Po wielu dniach wątpliwości, w końcu stowarzyszenie GSMA oficjalnie ogłosiło, że nie odbędzie się MWC 2020. Odwołanie wydarzenia jest wynikiem obaw związanych z panującym koronawirusem, który już ma swoją poprawnie polityczną nazwę. Naturalnie w kuluarach upatruje się zupełnie inną, bardziej błahą przyczynę. Jednak jedno jest pewne – w tym roku Barcelona nie zostanie stolicą urządzeń mobilnych. Przynajmniej nie w lutym, gdyż nie wiadomo, co będzie dalej. Niewykluczone, że zwalczenie epidemii pozwoli ustalić nowy, równie dogodny termin dla targów Mobile World Congress.

MWC 2020 odwołane, ale urządzenia muszą zostać pokazane

MWC logo

Targi Mobile World Congress to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie dla fanów rynku mobilnego. Od lat odbywające się w Barcelonie i organizowane przez międzynarodowe stowarzyszenie GSM Association, zrzeszające światowych operatorów komórkowych. Niemniej MWC 2020 zostało odwołane, mimo że dzisiaj mogliśmy usłyszeć pogłoski, jakoby miało się ostatecznie odbyć. Jednak lista firm, rezygnujących z obecności, która wciąż się wydłużała, przelała szalę goryczy. Nieoficjalnie mówi się, że to ostateczna rezygnacja Nokii i Deutche Telekom była zapalnikiem. Tak, ta ostatnia marka też jest członkiem GSMA. Wideokonferencja 26 reprezentantów stowarzyszenia odbyła się dosyć szybko i efekt już znacie – MWC zostaje odwołane. Naturalnie w oficjalnym stanowisku prezes GSMA, John Hoffman, motywuje swoją decyzję spustoszeniem, jakie niesie ze sobą koronawirus. Bardziej prozaicznym argumentem, który podkreślam, że jest nieoficjalny, ma związek z rentownością wydarzenia. W końcu, czy ktoś jeszcze planował śledzić targi, na których nie pojawi się żaden duży producent? Ci zapewne już szykują swoje konferencje, które prawdopodobnie będą w głównej mierze online.

Zobacz też: Koronawirus niszczy mobilny rynek.

Naturalnie to jeszcze nie koniec MWC w tym roku. Mimo że główne wydanie w Barcelonie zostało odwołane i nie wiemy, czy zostanie jedynie przesunięte w czasie, to nie zapominajmy o innych. Drugim, zbliżającym się popularnością wydarzeniem jest odpowiednik w Szanghaju. Poza tym organizowana jest również edycja w Los Angeles. Niemniej teraz nie pozostaje nic innego, jak oczekiwać pojedynczych premier wszystkich producentów, którzy stety lub nie, ale do Barcelony nie zawitają.

Źródło: Android Authority, GSMA

Sprawdź najnowsze wpisy