Android nie zamierza zniknąć – 33% więcej sprzedanych smartfonów niż w zeszłym roku

1 minuta czytania
Komentarze
android krol spoleczenstwo

Dwa miesiące temu zamknięto nie tylko drugi kwartał roku, ale także jego połowę. Oznacza to, że zaczęto zliczać wszelkie liczby, cyferki, zmiany, a więc po prostu statystyki. To oczywiście trochę czasu zajmuje to też nie powinniśmy się dziwić, że dopiero teraz możemy Was poinformować o rosnącej sile systemu Android.

Poszczególne firmy, które chciały ujawnić swoje wyniki finansowe za miniony kwartał i półrocze już to uczyniły jednak policzenie ogólnej ilości sprzedanych smartfonów z podziałem na poszczególne systemy operacyjne to nie jest łatwy orzech do zgryzienia. Niemniej jednak tradycyjne analitycy z IDC sprostali zadaniu i tak oto prezentują się wyniki tych wyliczeń:

android idc windows phone blackberry ios sprzedaz q2 2014

Wyraźnie Android umocnił się w siłę. Zysk z roku na rok w postaci 33% to zdecydowany skok. Również Apple dzięki iPhone’owi 5s i 5c zanotowało wzrost sprzedaży. Za to zdecydowanie gorzej poradził sobie mobilny system Microsoftu, w którym powierzano duże nadzieje. Upadające BlackBerry niestety jeszcze nie podnosi się z dna i smartfony z Jeżyną na pokładzie najprawdopodobniej niedługo znikną z pierwszej piątki na rzecz chociażby Firefox OS.

Oczywiście takie wyniki Robocika to nic innego jak zasługa otwartości systemu i możliwości wykorzystania przez praktycznie każdego producenta. Konkurencja albo nie udostępnia swojego oprogramowania albo po prostu każe sobie słono płacić za możliwość korzystania z niego.

źródło: Android Police

Motyw