Kolejne problemy Google z Android Marketem

Newsy

Android MarketGoogle nieustannie pracuje nad rozwojem i optymalizacją Android Marketu. W ciągu ostatnich kilku tygodni programiści zauważyli kilka niepokojących problemów, które mają bezpośrednie przełożenie na ich zyski ze sprzedaży.

Android Market jest naprawdę potężną platformą, w ramach której znajduje się ponad 250 tys. aplikacji. Od momentu uruchomienia tej usługi, programy zostały pobrane już ponad 6 miliardów razy. Przy tak ogromnym przedsięwzięciu nawet najmniejszy błąd może mieć bardzo poważne skutki dla wielu deweloperów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Pierwszym problemem, który został zauważony przez część programistów był bardzo znaczący spadek liczby ocen oddawanych na poszczególne aplikacje. Teoretycznie to nic wielkiego, jednak z drugiej strony system ocen jest bardzo istotnym czynnikiem, który decyduje o pobraniu lub zakupie konkretnej pozycji, znajdującej się w Markecie.

Na forum pomocy, które jest przeznaczone dla twórców gier i aplikacji dla systemu Androida, bardzo szybko zaczęły pojawiać się kolejne tematy opisujące ten sam problem. Kolejne osoby zabierające głos w dyskusji dodatkowo wspominały również o wyraźnym spadku liczby komentarzy dotyczących programów.

Jednak to nie koniec kłopotów, z jakimi borykali się ostatnio programiści. Część osób zauważyła, że liczba sprzedanych aplikacji nie pokrywała się z kwotą, jaką powinni otrzymać na swoje konta. W skrajnych przypadkach dochodziło do sytuacji, że deweloperzy otrzymywali mniej niż połowę należnej im kwoty.

W obu przypadkach koncern z Mountain View poinformował, że faktycznie opisywane problemy miały miejsce i jest to efekt wewnętrznego błędu. Aktualnie trwają prace nad rozwiązaniem problemu i przywróceniem prawidłowego funkcjonowania Android Marketu. Przedstawiciele Google poinformowali jednak, że sytuacja jest bardzo skomplikowana.

Z całą pewnością Google musi jeszcze bardziej przyłożyć się do poprawy funkcjonowania i niezawodności swojego sklepu z aplikacjami. Na tę chwilę powody do narzekania mają zarówno programiści, jak i zwykli użytkownicy smartfonów z Androidem, co jest bardzo dużym problemem dla koncernu z Mountain View.

źródło: Pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x