Kolejne problemy Google z Android Marketem

2 minuty czytania
Komentarze

Android MarketGoogle nieustannie pracuje nad rozwojem i optymalizacją Android Marketu. W ciągu ostatnich kilku tygodni programiści zauważyli kilka niepokojących problemów, które mają bezpośrednie przełożenie na ich zyski ze sprzedaży.

Android Market jest naprawdę potężną platformą, w ramach której znajduje się ponad 250 tys. aplikacji. Od momentu uruchomienia tej usługi, programy zostały pobrane już ponad 6 miliardów razy. Przy tak ogromnym przedsięwzięciu nawet najmniejszy błąd może mieć bardzo poważne skutki dla wielu deweloperów.

Pierwszym problemem, który został zauważony przez część programistów był bardzo znaczący spadek liczby ocen oddawanych na poszczególne aplikacje. Teoretycznie to nic wielkiego, jednak z drugiej strony system ocen jest bardzo istotnym czynnikiem, który decyduje o pobraniu lub zakupie konkretnej pozycji, znajdującej się w Markecie.

Na forum pomocy, które jest przeznaczone dla twórców gier i aplikacji dla systemu Androida, bardzo szybko zaczęły pojawiać się kolejne tematy opisujące ten sam problem. Kolejne osoby zabierające głos w dyskusji dodatkowo wspominały również o wyraźnym spadku liczby komentarzy dotyczących programów.

Jednak to nie koniec kłopotów, z jakimi borykali się ostatnio programiści. Część osób zauważyła, że liczba sprzedanych aplikacji nie pokrywała się z kwotą, jaką powinni otrzymać na swoje konta. W skrajnych przypadkach dochodziło do sytuacji, że deweloperzy otrzymywali mniej niż połowę należnej im kwoty.

W obu przypadkach koncern z Mountain View poinformował, że faktycznie opisywane problemy miały miejsce i jest to efekt wewnętrznego błędu. Aktualnie trwają prace nad rozwiązaniem problemu i przywróceniem prawidłowego funkcjonowania Android Marketu. Przedstawiciele Google poinformowali jednak, że sytuacja jest bardzo skomplikowana.

Z całą pewnością Google musi jeszcze bardziej przyłożyć się do poprawy funkcjonowania i niezawodności swojego sklepu z aplikacjami. Na tę chwilę powody do narzekania mają zarówno programiści, jak i zwykli użytkownicy smartfonów z Androidem, co jest bardzo dużym problemem dla koncernu z Mountain View.

źródło: Pocketnow

Motyw