Centrum deweloperskie od HTC uruchomione

1 minuta czytania
Komentarze
htc-dev

 

Na początku czerwca HTC zapowiedziało utworzenie specjalnej strony, na której miały znaleźć się wszystkie elementy przydatne programistom. Dziś HTCDev.com zostało uruchomione i pojawiły się na nim zasoby związane z Androidem.

Znajdziemy tam kody źródłowe jąder wielu urządzeń tajwańskiego producenta, razem z istotnymi plikami binarnymi, a nawet aktualizację HTC Desire do Androida 2.3 Gingerbread.

Do pobrania jest też OpenSenseSDK, w którego skład wchodzą API związane z obsługą stereoskopicznego 3D, pokazujące jak wykorzystać to praktycznie w aplikacjach. Mamy też elementy pozwalające nadać programom wygląd pasujący do Sense UI, załączono również dokumentację dotycząca obsługi tabletowego stylusa.

Na stronie znajduje się też odnośnik do nadchodzącego narzędzia, które pozwoli odblokować bootloader w Sensation i EVO 3D. Na razie jest ono nieaktywne – jak pisaliśmy kilka dni temu, ma pojawić się na przełomie sierpnia i września.

Początkujący programiści mogą znaleźć tam podstawowe informacje na temat pierwszych kroków, które powinni uczynić, by sprawnie poruszać się w świecie Androida. HTCDev.com będzie również publikowało elementy związane z Windows Phone 7.

źródło: HTCSource.com, androidandme.com

Motyw