Samsung i LG pracują nad nowymi wyświetlaczami Quantum Dot

1 minuta czytania
Komentarze
quantum dot samsung lg

Smartfony, urządzenia mobilne jak i cała technologia informatyczna nigdy nie przestanie się rozwijać. Ostatnią nowością są wysokie rozdzielczości obrazu prezentowanego przez wyświetlacz osiągające nawet 4K (tablet Samsunga). Jednak niedługo na porządku dziennym będzie QHD (LG G3, Vivo Xplay 3S).

Tylko czy to wszystko na co stać producentów? Oczywiście, że nie i potwierdzają to koreańskie media, które podały, że zarówno Samsung jak i LG zbroją się przed wprowadzeniem kolejnej innowacji. Analogiczną sytuację mieliśmy rok temu kiedy to dowiedzieliśmy się z tego samego źródła o planach tych samych producentów dotyczących produkcji „wygiętych” smartfonów. To się potwierdziło i tym razem również powinniśmy się szykować na nowe wyświetlacze typu Quantum Dot. Proste tłumaczenie mówi o kropce kwantowej, a bardziej szczegółowo zagłębiając się w technologię otrzymujemy panel stworzony z nanokryształów, które pod wpływem energii elektrycznej lub promieniowania zaczynają świecić na różne kolory. Panele tego typu będą się charakteryzować wysoką jasnością i szerokim wachlarzem barw, co pozwoli wykonać kolejny krok dążący do jak najlepszego odwzorowania rzeczywistych kolorów. Dodatkowo taki ekran przy zastosowaniu elastycznej „obudowy” sprawi, że bardzo możliwe, iż to właśnie takie wyświetlacze mogą trafić do kolejnych generacji G Flexa oraz Galaxy Round.

O rozwoju Quantum Dot mówi się już od kilku lat jednak dopiero teraz ten temat powrócił do żywych i najprawdopodobniej nie będziemy musieli czekać drugie tyle na pojawienie się urządzeń prezentujących obraz w nowej technologii.

źródło: GSMArena.com

Motyw