Motorola pracuje nad nowym 10-calowym tabletem

1 minuta czytania
Komentarze

Motorola-Xoom-2
Motorola Xoom, pomimo dość dużego wsparcia ze strony Google, nie okazała się zbyt wielkim sukcesem na rynku tabletów z systemem Android. Amerykański producent mimo to nie odpuszcza i zajął się tworzeniem nowego tabletu – tym razem zaprojektowanego z myślą o Androidzie 4.0 – Ice Cream Sandwich.

Teoretycznie Xoom miał wszystko, co niezbędne do odniesienia sukcesu w segmencie high-endowych urządzeń z Androidem – bardzo dobrą konfigurację sprzętową, dobre wykonanie, a także częste aktualizacje do najnowszych wersji systemu Honeycomb. Niestety, cena na tle konkurencji wypadała mało atrakcyjnie, stąd też niewielkie zainteresowanie.

Producentowi nie pozostało nic innego, jak przygotowanie nowej wersji swojego 10-calowego tabletu, która będzie znacznie bardziej atrakcyjna na tle konkurencji. Nie wiadomo jeszcze kiedy konkretnie miałby on zadebiutować. Pewne jest jednak to, że Motorola musi stworzyć urządzenie, które będzie w stanie zapewnić odpowiednio wysokie wyniki sprzedaży, nawet po premierze np. nowego Asusa Eee Pad Transformera 2.

Jedną z najciekawszych informacji, która wypłynęła w kontekście nowego urządzenia, jest jego ekran – a dokładniej możliwość wyświetlenia obrazu o maksymalnej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Aktualnie maksymalna rozdzielczość tabletów z systemem Honeycomb wynosi 1280 x 800 pikseli – jak widać różnica jest dość duża. Nie wiadomo jeszcze czy producent zdecyduje się na zastosowanie nowego układu Nvidii Tegra 3.

Urządzenie to najprawdopodobniej pojawi się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, i niemal pewne jest to, że będzie wykorzystywał system kolejnej generacji, który nosi nazwę kodową „Ice Cream Sandwich”.

źródło: AndroidCommunity

Motyw