Usprawnienia wyświetlania aplikacji w nowym Honeycomb

1 minuta czytania
Komentarze
honeycomb-bee-android

Dziś na swoim blogu twórcy Androida poinformowali o zmianie, która pojawi się w nadchodzącej aktualizacji Honeycomb.

Będzie ona dotyczyć opcji wyświetlania aplikacji, które nie posiadają specjalnej konfiguracji dla urządzeń o dużych ekranach. Do tej pory aplikacje stworzone na smartfony były przez Honeycomb automatycznie skalowane i rozciągane do rozdzielczości obsługiwanej przez tablet. Jednak część programów opierała się temu zabiegowi, niewzruszenie wyświetlając obraz w natywnym, niewielkim rozmiarze.

 

compat-toggle

 

Powstała więc nowa opcja, mająca usprawnić funkcjonowanie takich aplikacji. Jej działanie polega na wyświetlaniu programu w emulowanym oknie o rozdzielczości „smartfonowej”, następnie przybliżaniu tak, by zapełnić cały obszar ekranu. Prowadzi to do tego, że wszystkie graficzne elementy będą znacznie większe, może też pojawiać się pikseloza, lecz usprawni to działanie niektórych aplikacji.

Oczywiście użytkownik nie będzie zmuszany do korzystania z nowej funkcji – rodzaj skalowania obrazu będzie można wybrać ze specjalnego menu na pasku stanu urządzenia.

By uzmysłowić działanie nowego dodatku, obraz poniżej przedstawia: po lewej starą opcję wyglądu, po prawej nową funkcję w akcji.

 

compat-compare

 

Jeżeli jesteś deweloperem, a Twoja aplikacja poprawnie skaluje się na tabletach, możesz wyłączyć nowe menu wyświetlania, by zachować jak najlepszą funkcjonalność programu. Wystarczy tylko dodać linię kodu do manifestu:


   
 <supports-screens android:xlargeScreens="true" />

źródło: android developers

Motyw