ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Note 4 coraz bliżej – szczegóły dotyczące wyświetlacza

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung youm

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zamierza bardzo namieszać w oznaczeniach swoich modeli i tak jak dotychczas urządzenia z serii Galaxy S kojarzyły nam się z flagowymi smartfonami to teraz możemy mieć co do tego pewne wątpliwości. Jednak póki co topowy phablet Koreańczyków szykuje się do premiery z takim samym prestiżem.

Najnowsze informacje dotyczące Galaxy Note’a 4 skupiają się głównie w okół wyświetlacza tego modelu. Najprawdopodobniej będzie on posiadał przekątną 5,7-cala i tym samym zostanie zwiększona rozdzielczość w stosunku do poprzednika do 2560×1440 (QHD). Jednak pamiętajmy, że już wcześniej pojawiały się dane odnośnie odmiennego kształtu samego ekranu, który bardzo możliwe, że zostanie rozciągnięty na boczne krawędzie obudowy (YOUM). Wiele osób ma co do tego pomysłu pewne obiekcje związane z niewłaściwym zabezpieczeniem przed niechcianymi poleceniami. Z kolei sercem urządzenia najprawdopodobniej będzie Snapdragon 801 od Qualcomma, co może nieco zastanawiać skoro nadchodzące modele „premium” (Galaxy S5 Prime/KQ, G3, One Prime) mają już korzystać z wydajniejszej jednostki oznaczonej numerem 805.

Mimo wszystko wciąż jesteśmy kilka miesięcy przed samą premierą Galaxy Note’a 4, która najprawdopodobniej ma nastąpić we wrześniu na targach IFA tak jak to miało miejsce w zeszłym roku z obecnie znanym nam flagowym phabletem Samsunga.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy