ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 30 pro oficjalnie cena specyfikacja wyglad

Huawei Mate 30 z odblokowanym bootloaderem, ale z blokadą usług Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wczorajsza premiera Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro zwiastowała w wiele innowacyjnych rozwiązań, ale też potwierdziły się największe obawy o brak usług Google. Chińczycy oferuja swoje zamienniki, ale oczywiście niewiele osób to zadowoli. Naturalnie już pojawiają się pytania, czy nie można na lewo zainstalować brakujących aplikacji i bibliotek? Odpowiedź brzmi… to zależy. Jeśli wierzyć zapewnieniom prezesa Huawei, to furtka jest, ale pojawiają się nowe blokady.

Odblokowany bootloader to jedno, Huawei Mate 30 ma narzuconą blokadę usług Google

huawei mate 30 pro wyglad specyfikacja funkcje aparatu

Co tu dużo mówić, wiele osób możę czuć się zawiedziona, gdy nie będzie w stanie do nowego i naprawdę drogiego smartfona zalogować się na swoje konto Google, aby pobrać ulubione aplikacje ze Sklepu Play. Wojna handlowa Chin z USA trwa w najlepsze, a obecnie cierpią na tym konsumenci. Mimo wszystko wypowiedzi prezesa Huawei, Richarda Yu, dają nadzieję. Przede wszystkim potwierdził on, że zostają w dobrych relacjach z Google, a taka sytuacja to wyłącznie zasługa amerykańskiego rządu. Dodatkowo mowa jest o tym, że firma została zmuszona do zablokowania możliwości instalowania aplikacji giganta z Mountain View – na tym etapie nie wiemy, co się kryje pod tym zagadnieniem. Niemniej jest też nadzieja w postaci odblokowanego bootloadera. Jak się okazuje, Huawei zmienia swoją politykę, która kilka lat temu zabroniła temu procederowi. W tym momencie, mając dostęp do tej sekcji oprogramowania, specjaliści od nieoficjalnych dystrybucji Androida i ich modyfikacji z pewnością znajdą sposób na to, aby chociaż część usług Google była zdatna do użytku.

Zobacz też: Poznajcie Honora Play 3e.

Oczywiście w Sieci już można znaleźć teorie spiskowe, jakoby jednym z takich nieoficjalnych deweloperów miało być samo Huawei, które będzie publikować odpowiednio spreparowane oprogramowania. Celem Chińczyków jest, aby sprzedać 20 milionów egzemplarzy smartfonów z serii Mate 30. To zdecydowanie więcej od 16 milionów osiągniętych przez poprzedników, więc coś prawdziwego w tej teorii może być.

Źródło: Android Police, TechRadar

Sprawdź najnowsze wpisy