Samsung po pierwszym kwartale wciąż liderem sprzedaży smartfonów

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-logo

Statystyki to dziedzina życia, którą uwielbiają się chwalić producenci sprzętów elektronicznych pokazując jak wiele osób zaufało danej firmie, a więc też uznały one, że to co kupują jest najlepsze w danej cenie. W praktyce też duże znaczenie ma promocja danego sprzętu i wiele innych czynników.

Jednak to właśnie rzetelne statystyki powiedzą nam jak sobie radzą producenci smartfonów. Właśnie IDC (International Data Corporation) przedstawiło interesujące liczby mówiące nam wprost kto i ile sprzedał inteligentnych telefonów komórkowych w pierwszym kwartale bieżącego roku. Bez dodatkowego pisania, zobaczcie jak to wygląda:

idc statstyki sprzedazy

Oczywiście zwycięzcą jest Samsung, którego produkty stanowią 30,3% wszystkich sprzedanych smartfonów w przeciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku. Tym samym łącząc Apple, Huawei, Lenovo i LG, które zdobyły odpowiednio: nie uzyskamy podobnego wyniku do Koreańskiego lidera.

Jednak mimo że sprzedaje się coraz więcej smartfonów to według IDC w niedługim czasie to Chińczycy będą władać mobilnym rynkiem. Już teraz widać, że zarówno Samsung jak i Apple traci udział na rzecz chociażby Lenovo, które uzyskało najwyższy wzrost w stosunku do analogicznego okresu z zeszłego roku.

źródło: GSMArena.com

Motyw