Skróty do plików w Dysku Google

Skróty do plików zawitają do Dysku Google w ramach pakietu G-Suite

Newsy

Użytkownicy Google G Suite wkrótce będą mogli tworzyć skróty do plików w swojej pamięci masowej Dysku Google. Funkcjonujące podobnie jak skróty w systemie Windows. Będą one służyć jako wskazówki do pliku przechowywanego w innej lokalizacji na tym samym dysku lub innym oddzielnym współdzielonym dysku. Wskaźniki są skutecznym sposobem obsługi linii kodu w aplikacji lub zarządzania plikami na pulpicie. Podczas gdy możliwość ta odnosi się do zasobów znajdujących się w innym miejscu, została wykorzystana przez użytkowników pulpitu już od dłuższego czasu. Jednak większości usług przechowywania w chmurze nadal brakuje takich funkcji zarządzania plikami.

Skróty do plików w Dysku Google

Skróty do plików w Dysku Google

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Google chce wypełnić tę lukę, uruchamiając wersję beta funkcji skrótu dla użytkowników pakietu G Suite.

Wprowadzamy nową wersję beta, która umożliwia tworzenie skrótów w aplikacji Drive, ułatwiających wyszukiwanie i organizowanie plików i folderów poza danym współdzielonym dyskiem.

— Ogłosiła firma na swoim blogu.

Pamięć masowa, online lub offline, jest cennym zasobem. Skróty ułatwią użytkownikom porządkowanie plików bez konieczności tworzenia wielu kopii i wysiłku związanego z ich utrzymaniem. Jako przykład Google przytoczył następujący scenariusz:

Jeśli Paul w marketingu dzieli się dokumentem ze wspólnego dysku swojego zespołu z całym zespołem sprzedaży, Greta w sprzedaży może stworzyć skrót do tego dokumentu we wspólnym dysku swojego zespołu. Wcześniej, ponieważ dokumenty nie mogą znajdować się na dwóch współdzielonych dyskach, Greta musiałaby utworzyć kopię dokumentu na wspólny dysk swojego zespołu, który mógłby szybko stać się nieaktualny.

Zobacz też: Elastyczne czujniki rozwiązaniem problemów stałego monitorowania zdrowia

Dzięki tej funkcji Google zastąpi obecną opcję Dodaj do mojego dysku opcją Dodaj skrót do dysku z obsługą dokumentów Google, slajdów Google, arkuszy Google, gier JPG, plików PDF, plików Microsoft Office i folderów. Należy również pamiętać, że te skróty będą widoczne dla każdego, kto ma dostęp do folderu lub dysku zawierającego skrót. A także, że utworzenie skrótu nie oznacza udostępniania pliku lub folderu. Oznacza to, że dostęp do udostępniania plików będzie musiał być wyraźnie przyznany, aby skrót mógł działać.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x