Użytkownicy Google G Suite wkrótce będą mogli tworzyć skróty do plików w swojej pamięci masowej Dysku Google. Funkcjonujące podobnie jak skróty w systemie Windows. Będą one służyć jako wskazówki do pliku przechowywanego w innej lokalizacji na tym samym dysku lub innym oddzielnym współdzielonym dysku. Wskaźniki są skutecznym sposobem obsługi linii kodu w aplikacji lub zarządzania plikami na pulpicie. Podczas gdy możliwość ta odnosi się do zasobów znajdujących się w innym miejscu, została wykorzystana przez użytkowników pulpitu już od dłuższego czasu. Jednak większości usług przechowywania w chmurze nadal brakuje takich funkcji zarządzania plikami.

Skróty do plików w Dysku Google

Skróty do plików w Dysku Google

Google chce wypełnić tę lukę, uruchamiając wersję beta funkcji skrótu dla użytkowników pakietu G Suite.

Wprowadzamy nową wersję beta, która umożliwia tworzenie skrótów w aplikacji Drive, ułatwiających wyszukiwanie i organizowanie plików i folderów poza danym współdzielonym dyskiem.

— Ogłosiła firma na swoim blogu.

Pamięć masowa, online lub offline, jest cennym zasobem. Skróty ułatwią użytkownikom porządkowanie plików bez konieczności tworzenia wielu kopii i wysiłku związanego z ich utrzymaniem. Jako przykład Google przytoczył następujący scenariusz:

Jeśli Paul w marketingu dzieli się dokumentem ze wspólnego dysku swojego zespołu z całym zespołem sprzedaży, Greta w sprzedaży może stworzyć skrót do tego dokumentu we wspólnym dysku swojego zespołu. Wcześniej, ponieważ dokumenty nie mogą znajdować się na dwóch współdzielonych dyskach, Greta musiałaby utworzyć kopię dokumentu na wspólny dysk swojego zespołu, który mógłby szybko stać się nieaktualny.

Zobacz też: Elastyczne czujniki rozwiązaniem problemów stałego monitorowania zdrowia

Dzięki tej funkcji Google zastąpi obecną opcję Dodaj do mojego dysku opcją Dodaj skrót do dysku z obsługą dokumentów Google, slajdów Google, arkuszy Google, gier JPG, plików PDF, plików Microsoft Office i folderów. Należy również pamiętać, że te skróty będą widoczne dla każdego, kto ma dostęp do folderu lub dysku zawierającego skrót. A także, że utworzenie skrótu nie oznacza udostępniania pliku lub folderu. Oznacza to, że dostęp do udostępniania plików będzie musiał być wyraźnie przyznany, aby skrót mógł działać.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.