ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung może wejść poziom wyżej – Galaxy Note 4 z wyświetlaczem YOUM

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung youm

Po prezentacji Galaxy S5, przed Samsungiem stoi kolejne wyzwanie mające zachęcić konsumentów do powiększania dominacji Koreańczyków nad konkurencją. Drugim najważniejszym urządzeniem w portfolio firmy jest oczywiście ich phablet z serii Note, który w tym roku może bardziej niż zwykle zostać ulepszony.

Już w styczniu zaczęły pojawiać się w Internecie plotki, które mówiły o zdecydowanym rozwoju smartfonów z wielkimi wyświetlaczami, ale jeszcze nie tabletami. Nowy trend wytyczyć ma właśnie Samsung razem z Notem 4, którego jednym z najważniejszych elementów ma być wyświetlacz YOUM. Informacja to powraca coraz częściej, a ostatnio stało się tak chociażby z powodu wypowiedzi wiceprezesa firmy dotyczącej nowej formy phabletów. Jednak czym tak właściwie jest ta nowość? Znamy ją od dosyć dawna, a to za sprawą tematyki elastycznych smartfonów, czyli plotek przed premierami G Flexa i Galaxy Round. Najprościej rzecz biorąc, YOUM polega na zagięciu wyświetlacza na jedną z krawędź urządzenia (widoczne na początku newsa).

samsung youm patent

Samsung posiada patent na taki rodzaj ekranów toteż powyższa plotka zdecydowanie podsyca atmosferę, gdyż Koreańczycy nie ulepszą jedynie cyferek, ale również sprawią, że Note dostanie nowych skrzydeł i możliwości.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy