ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Negatywna ocena posta na Twitterze

Twitter ma pomysł na walkę z obraźliwymi wiadomościami

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter robi kolejny krok w kierunku przesiewania wiadomości bezpośrednich. GIgant mediów społecznościowych ogłosił, że testuje filtr wiadomości zawierających treści obraźliwe. Te, które, zawierające potencjalnie podejrzane słowa będą przechowywane w folderze oznaczonym jako wiadomości dodatkowe. Użytkownicy mogą wtedy zdecydować, czy chcą je zobaczyć. Twitter poczynił w tym roku pewne wysiłki w celu wykorzystania technologii do oznaczania obraźliwych tweetów bez potrzeby interwencji człowieka. Chociaż taki algorytm wspomagany przez policję może zadziałać, nie jest bez wad. Wiele ze zgłoszeń jest fałszywych. Twitter przetestował również funkcję ukryj odpowiedzi i ułatwił zgłaszanie obraźliwych tweetów.

Twitter walczy z nienawiścią

Mimo to, wiele z naduży na Twitterze ma postać bezpośrednich wiadomości od nieznajomych. Jeśli nasze konto jest skonfigurowane tak, aby akceptować bezpośrednie wiadomości od kogokolwiek, Twitter będzie przechowywał wiadomości od użytkowników, których nie śledzimy w folderze zwanym prośba o przesłanie wiadomości. Posiada również filtr jakości, który całkowicie usunie to, co definiuje jako gorszej jakości wiadomości. Żeby zobaczyć te wiadomości, będziemy musieli wyłączyć filtr.

Zobacz też: Telefon, który zmieścisz w portfelu — czy ma sens w dobie portfelów w telefonie?

Pierwsze kilka linii podejrzanych wiadomości zostanie ukryte i zastąpione zdaniem: Ta wiadomość jest ukryta, ponieważ może zawierać obraźliwe treści. Następnie możemy wybrać, czy chcesz je wyświetlić, czy usunąć. Umożliwi to ominięcie ewentualnego błędu algorytmu. Taka metoda walki z mową nienawiści ma jak najbardziej sens. Trolle internetowe żywią się głównie uwagą. Jej brak zniechęca ich do dalszej działalności. Niestety, nie każdy jest w stanie ignorować wyzwiska w swoją, stroną licząc na to, że agresor się znudzi. Dzięki takim blokadom zostaniemy odcięci od nienawistnych wiadomości.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy