Sony Electronics Corporation

Sony wycofuje trzy aplikacje – użytkownicy mają czas do końca września

Newsy

Z jednej strony cieszymy się, gdy mamy wybór, ale z drugiej ten często jest zbyt przytłaczający i na dłuższą skalę wolelibyśmy skupić się na jednym, konkretnym rozwiązaniu. Podobnie wygląda sytuacja z aplikacjami. Po co nam kilkanaście odtwarzaczy muzycznych zainstalowanych na telefonie? Wystarczy jeden, nasz ulubiony. Akurat w tym wypadku największym problemem był fakt, że producenci nie pozwalali usuwać swoich propozycji. Jednak celowo napisałem był, bo dzisiaj firmy skupiają się na programach od Google i niczym więcej. To dobre rozwiązanie, choć też fani konkretnych aplikacji od producentów mogą na tym ucierpieć. Tak też się stanie pod koniec września, kiedy to w sumie 3 aplikacje Sony przestaną działać.

Sony rezygnuje ze Szkic, What’s NewAudio recorder — aplikacje przestaną działać z końcem września

sony logo

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Już jakiś czas temu Sony oficjalnie poinformowało, że aplikacja Szkic do edycji zdjęć przestanie być rozwijana z dniem 30 września 2019 roku i wszelkie usługi online zostaną wyłączone. Teraz do tego tytułu dołącza usługa What’s New oraz Audio Recorder. Również tego samego dnia Japończycy odetną swoje serwery. Użytkownicy, którzy przywiązali się do tych aplikacji, już mogą szukać zamienników. Oczywiście What’s New nie było uważane za ciekawe i wiele osób po prostu chciało to wyłączyć. Rekomendacje aplikacji, muzyki i filmów równie dobrze możemy znaleźć w samym Sklepie Play. Z kolei, co ze Szkic? Edytorów zdjęć w markecie Androida jest od groma, więc z pewnością właśnie pod tym pojęciem znajdziecie coś dla siebie. Analogicznie wygląda sytuacja z dyktafonem.

Zobacz też: Xiaomi nadal jest zainteresowane czynnym rozwojem procesorów.

Czy kogoś dziwi fakt, że Sony wycofuje swoje aplikacje? Obecnie oprogramowanie, które znajdziemy na smartfonach Japończyków, stara się możliwie najbardziej zbliżać do czystego Androida. Tym samym powyższy ruch jest naturalnym rozwiązaniem. W końcu, z których aplikacji producenta stale korzystacie i dlaczego? Niewątpliwie w odpowiedziach pojawi się głównie Samsung ze swoją przeglądarką internetową, ale może coś więcej wymienicie?

 

Źródło: Xperia Blog, Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x