Tako rzecze Rzecznik Play – trochę o SGSII i innych smartfonach w Polsce

2 minuty czytania
Komentarze

Kilka dni temu na Blogu Marcina Gruszki, Rzecznika Prasowego Play, pojawił się filmik nagrany podczas oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy II w Polsce. Poruszone zostało kilka ciekawych tematów, które postaramy się Wam przedstawić.


SGS II w Play?

Priorytetową sprawą w tym dniu było oczywiście pytanie: „Kiedy Samsung Galaxy II pojawi się w Play?”. Odpowiedzi udzielili dwaj panowie – Maciek Kamiński oraz Michał Spoczyński, Dyrektor Handlowy P4. A więc.. kiedy? Na początku czerwca! Dokładnej daty niestety jeszcze nie znamy. Klientom Playa pozostaje jedynie mniej lub bardziej cierpliwie czekać, aż telefon pojawi się w salonach.


Kolejnym problemem może okazać się jednak to ile sztuk SGII Play wprowadzi do sprzedaży. Jeżeli SGS II będzie się cieszył dużą popularnością, może stać się tak, że popyt przewyższy podaż i na swój egzemplarz będzie trzeba poczekać.


Udział sprzedaży smartphonów


Kolejną ciekawą informacją jest przekroczenie przez smartfony 50% udziału sprzedaży w puli wszystkich sprzedawanych telefonów w Play. Prognoza na koniec 2011 roku mówi o 60%. Większy odsetek może stać się trudny do osiągnięcia między innymi z uwagi na ludzi starszych, których przyzwyczajenia do modeli tradycyjny będzie prawdopodobnie trudno zmienić.


Nie należy jednak zapominać, że smartfony to nie tylko Android. Nadal dużą popularnością cieszy się iPhone. Play oferuje również dwa modele BlackBerry (Bold 9780 i Curve 9300).


4G czy nie 4G?


Ostatnia wypowiedź – Bartka Dobrzyńskiego, Szefa Marketingu Play – dotyczyła standardu 4G, jakim Play opisuje (wedle słów Bartka „komercyjnie”) HSPA+. Pozostaje jednak pytanie, czy komercja jest dobrym uzasadnieniem dla tej nieco naciąganej teorii?


Play24 w wersji Mobile


Kolejny news, już spoza tematu nowych telefonów, a dotyczący większości klientów Playa posiadających telefony z Androidem. Trwają ostatnie prace nad mobilną wersją serwisu Play24. Mamy nadzieję, że już niedługo produkt trafi do Marketu!

Źródło: Blog Rzecznika Prasowego Play

Motyw