Baldur’s Gate 3 – kiedy pojawi się wyczekiwana gra i co o niej wiemy?

Kacper Kościański Artykuły 2019-07-09

Seria Baldur’s Gate jest w Polsce po prostu kultowa. Oczywiście na świecie także zaskarbiła sobie ogromną rzeszę fanów, jednak to właśnie Polacy niezwykle ją sobie cenią. Słowa „przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”, wypowiedziane przez Piotra Fronczewskiego zna chyba niemal każdy gracz, który zaczynał swoją przygodę z grami mniej więcej w okolicach lat 2000. Pierwsza część Wrót Baldura zadebiutowała 23 grudnia 1998 roku i niemal natychmiast stała się ogromnym hitem. Druga odsłona produkcji ukazała się już niecałe dwa lata później – 22 września 2000 roku. Niestety do dzisiaj nie doczekaliśmy się części trzeciej. Wiemy jednak, że prace nad nią już trwają.

Baldur’s Gate 3 – co wiemy o nadchodzącej grze?

Baldur’s Gate 3 powstaje. Wreszcie, bo po aż 19 latach od wydania ostatniej części serii. Jako fan klasycznych RPG-ów jestem wniebowzięty. Nad trzecią częścią Wrót Baldura pracuje Larian Studios, czyli bardzo utalentowane studio, które ma na swoim koncie m.in. takie hity jak Divinity: Original Sin i Divinity: Original Sin II. Biorąc pod uwagę fakt, że wymienione tytuły należą do tego samego gatunku, jestem niemal pewien, że zespół sprosta zadaniu i Baldur’s Gate 3 okaże się naprawdę dobrą produkcją. Jestem nawet w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nie ma obecnie nikogo innego, kto nadaje się do stworzenia kolejnej odsłony Baldur’s Gate bardziej, niż Larian Studios.

Fabuła gry nie będzie bezpośrednio powiązana z dwoma poprzednimi odsłonami. Baldur’s Gate 3 opowie za to historię o inwazji tajemniczych Łupieżców Umysłu na tytułowe miasto. Niestety na chwilę obecną nic więcej na temat samej fabuły nie wiemy. Kampanię Baldur’s Gate 3 będzie można rozgrywać solo, jak i w trybie kooperacyjnym. Gra ma nam wystarczyć na ponad 100 godzin rozgrywki, więc mamy tu bez wątpienia do czynienia z naprawdę wielką i ambitną produkcją.

Zobacz także: Pełna lista filmów i seriali, które znikną z Netflixa w lipcu i sierpniu

Baldur’s Gate 3 – kiedy premiera?

Jeśli czekacie na Baldur’s Gate 3 tak bardzo jak ja, to z pewnością interesuje Was data premiery wyczekiwanej produkcji. Powiem jednak wprost: niestety nie została ona jeszcze ogłoszona. Na chwilę obecną pozostają nam tylko spekulacje i posiłkowanie się plotkami. Grę oficjalnie zapowiedziano w trakcie prezentacji Google Stadia, więc wiele osób błędnie liczyło, że produkcja ukaże się w listopadzie tego roku, na premierę usługi Google. Swen Vincke, prezes i współzałożyciel Larian Studios zapytany w wywiadzie o to, czy Baldur’s Gate 3 zadebiutuje w tym roku, parsknął śmiechem i odpowiedział krótkim „nie”. Wygląda więc na to, że prace nad trzecią częścią Baldur’s Gate są wciąż we wczesnym etapie. Osobiście obstawiam, że na premierę opisywanej gry nie mamy co liczyć co najmniej do końca przyszłego roku. Osobiście mogę jednak czekać tak długo, ile tylko będzie trzeba – w zamian liczę na porządną produkcję, godną nazwy Baldur’s Gate. Studiu Larian ufam na tyle, że jestem po prostu spokojny. Baldur’s Gate 3 z pewnością będzie hitem, choć bez wątpienia znajdą się też osoby, którym gra nie podejdzie. Zespół odpowiedzialny za tę grę na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność nad nim ciąży. Gra z pewnością ukaże się na PC – porty konsolowe stoją jeszcze pod znakiem zapytania.

Źródło: YouTube, USGamer, własne


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x