Smartphone-Chart

 

Co do tego, że Android od kilku lat jest najpopularniejszym systemem mobilnym chyba nikt nie ma wątpliwości, ale poziom tej dominacji może być dla niektórych zaskakujący. Właśnie poznaliśmy raport firmy International Data Corporation obrazujący udział systemów operacyjnych w sprzedaży smartfonów za zeszły rok. Jak się okazuje prawie 8 na 10 inteligentnych telefonów sprzedanych w 2013 roku pracowało pod kontrolą systemu Android. Jednocześnie jesteśmy świadkami powoli rosnącej popularności Windows Phone’a, w tym momencie ma on już 3,3% udziałów. Z roku na rok traci za to Blackberry, które w tym momencie praktycznie przestało się już liczyć.

 

Najciekawsze w zestawieniu wydaje się jednak to, że coraz mniejszy kawałek tortu przypada Apple. Aktualnie już tylko trochę ponad co siódmy sprzedawany smartfon jest iPhonem. Wynika to głównie ze zwiększenia się bezwzględnej liczby urządzeń z Androidem, ale też niezbyt ciepłego przyjęcia modeli 5s i 5c.

 

Te statystyki jasno pokazują developerom, gdzie czeka na nich najwięcej potencjalnych odbiorców i powinny spowodować w przyszłości spadek ilości przypadków, w których aplikacje pojawiają się tylko na iOS, lub port na Androida ukazuje się za znacznym opóźnieniem.

 

Źródło: androidheadlines.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.