Zapachowe powiadomienia w smartfonie? Teraz możesz je zamówić do Polski!

Kacper Bąk Newsy 2014-02-02

scentee

Marzyliście kiedyś, aby smartfon budził Was rano aromatem świeżo zmielonej kawy, albo przypominał o SMSie od ukochanej zapachem kwiatów? Jeżeli tak, to macie powody do radości, ponieważ właśnie w ten sposób działa urządzenie Scentee, które od wczoraj można zamówić również do Polski.

Scentee to mały gadżet przypominający nieco wyglądem przerośniętą słuchawkę douszną. Po umieszczeniu go w gnieździe słuchawkowym będzie informował o zaprogramowanych w dedykowanej aplikacji zdarzeniach, roztaczając wybrany zapach. Zasada działania jest podobna do popularnych automatycznych odświeżaczy powietrza – Scentee po prostu rozpyla aromat z załadowanego kartridża. Dodatkowo, dla pewności możemy ustawić powiadomienia za pomocą wbudowanej diody LED.

Zestaw startowy, który zawiera prócz urządzenia jeden kartridż, przewód USB i uchwyt montażowy kosztuje $34,99, doliczyć do tego trzeba koszty pakowania i wysyłki ($30). W tym momencie dostępne są wkłady o zapachu różanym, truskawek, kawy, lawendy oraz rozmarynu. Każdy z nich kosztuje $4,99 i starcza na około 100 rozpyleń.

Jeżeli jesteście zainteresowani to możecie dokonać zamówienia tutaj. Poniżej film promujący produkt:

YouTube Preview Image
Źródło: engadget.com


 • amarama

  Amejzing do potęgi!

  Nie rozumiecie idei i nie czujecie ducha przyszłości. Oż to rewolucja i na nowo zdefiniowanie spattfona! Nieprawdopodobnie tanio jak na takie możliwości.

  😉

 • Arcybiskup

  Pomysł fajny, ale wykonanie… Kretynizm do sześcianu…

 • Flawian Zasępa

  Bez sensu. Wydawać tyle kasy ($70) i niepotrzebnie blokować sobie wejście słuchawkowe żeby poczuć dajmy na to zapach truskawek za każdym razem kiedy dostaniemy SMS. Niecały tydzień i po wkładzie i trzeba by kolejne $5 wydawać. Nie mówiąc już o estetyce.

 • DeVeDe

  Czekamy na opinie Bart-a…

  • wojtek0018

   Chyba będzie dobra bo aj fon na zdjęciu 🙂

   • DeVeDe

    Spękał… 🙂