Interfejs urządzenia Sony „Sirius” D6503 na Androidzie 4.4 wycieka do Sieci

2 minuty czytania
Komentarze
xperia z header

Mobile World Congress to największe targi związane rozwiązaniami telekomunikacyjnymi. Co roku są one miejscem premiery flagowców największych na świecie producentów. W tym roku eksperci spodziewają się, że właśnie tam zostanie pokazany światu następca ubiegłorocznej Xperii Z1. W międzyczasie jednak do Sieci przedostają się kolejne informacje na jej temat.

Tym razem do Internetu wyciekły screenshoty interfejsu urządzenia znanego pod nazwą kodową „Syrius”. Możemy na nich zauważyć, że oprogramowanie następcy popularnej Z1, poza aktualizacją systemu do wersji 4.4.2, wnosi kilkanaście usprawnień w samej nakładce japońskiego producenta.

xperia_syrius 5

Przede wszystkim widać dalsze prace koncernu nad rozwojem fotograficznych atutów urządzenia. Mimo że nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji telefonu, to po samych zrzutach ekranu bezproblemowo można wywnioskować, że aparat będzie jednym z największych atutów spodziewanej Xperii Z2. Wśród nowości znajdzie się między innymi funkcja nagrywania w ultrawysokiej rozdzielczości 4K, a także i wsparcie dla nagrywania wideo z wysoką ilością klatek na sekundę, dającą wrażenie slow motion.

xperia_syrius4

Kilka ciekawych usprawnień znajdziemy także w ustawieniach wyświetlacza. Znalazło się tutaj miejsce między innymi dla trybu rękawiczek – znanego z tańszych modeli Xperia, ale również i dla takich nowości jak możliwość wyregulowania balansu bieli ekranu, czy też inteligentnej kontroli podświetlenia, stosowanej w smartfonach Samsunga jako Smart Stay.

xperia_syrius (1)

Ciekawostką w oprogramowaniau Sony D6503 jest też udostępnienie dwóch launcherów. Poza standardowym Xperia Home, japońscy programiści opracowali także rozwiązanie dla starszych użytkowników – Simple Home. Launcher ten charakteryzuje się powiększonymi ikonami oraz czcionkami, przez co idealnie nada się dla osób niedowidzących.

xperia_syrius (3)

Przebudowany został także pasek powiadomień, gdzie teraz rozdzielono powiadomienia oraz kafelki szybkich ustawień.

xperia_syrius (2)

Ponad to w KitKacie w wydaniu Sony znajdzie się miejsce dla funkcji „What’s New?”, będącej prawdopodobnie odpowiedzią na konkurencyjne rozwiązania typu BlinkFeed.

Jak widać więc po samym oprogramowniu, nowy flagowiec od Sony zapowiada się bardzo ciekawie. Miejmy nadzieję, że Japończycy pomyśleli już o wyelimionowaniu wszystkich mankamentów poprzednika i już w Barcelonie zaprezentują nam świetne urządzenie z najwyższej półki.

źródło: xperiablog.net